POZnań

Latające Psy wracają na Cytadelę

Latające Psy Poznań na Cytadeli - Poznań 11.05.2019 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Latające Psy Poznań na Cytadeli - Poznań 11.05.2019 r.

W najbliższy weekend, 14-15 maja w Parku Cytadela w Poznaniu, znów będziemy mogli się cieszyć popisami uzdolnionych czworonogów występujących w konkursach Dogfrisbee. Spodziewana jest silna stawka psich sportowców z całej Polski oraz zagranicy.

Latające Psy to seria zawodów dla miłośników Dogfrisbee, rozgrywana nieprzerwanie od roku 2006. W sezonie 2022 mają zostać rozegranie czterech edycje – LP Poznań 25, LP Wrocław 26, LP Gdynia 27, LP Warszawa 28 a także – po raz pierwszy w Europie – i do tego w Polsce – Mistrzostwa Świata USDDN, które odbędą się we wrześniu w Poznaniu.

Sportowych emocji dostarczą konkurencje, w których pary człowiek-pies zaprezentują wielość i wszechstronność swoich talentów:

Freestyle – pokazy Dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym. Jedna runda (techniczna) w sobotę, druga (pokazowa) w niedzielę. Pięknie wykonany występ freestyle’owy budzi emocje, podziw i składa dłonie do braw. Na Latających Psach w Poznaniu konkurencja odbywać się będzie pod regulaminem UpDog, lvl. 1 (poczatkujący) oraz USDDN SuperOpen (zaawansowani).

Super-Pro Toss & Ferch – celem konkurencji jest zebranie punktów za chwyty frisbee na średnim dystansie. Premiowane jest odległość, dokładność oraz chwyty frisbee podczas lotu psa. Do punktacji zalicza się pięć najlepszych prób każdej z rund. Zawodnicy występują dwukrotnie, punkty z obydwu rund są sumowane.

ThrowNGo – aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy są punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca jest końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można zyskać sporo punktów.W trakcie zawodów w Poznaniu ThrowNGo odbywać się będzie według regulaminu UpDog, lvl.

Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Emocje gwarantowane do samego końca każdej z rund.

Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u wykonany w przydzielonym czasie daje szansę walki o najwyższe miejsca.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz