POZnań

Ładne rzeczy i Archipogotowie na Św. Marcinie

Św. Marcin 57 - nowe społeczne inicjatywy  Foto: UMP / materiały prasowe

Pracownia Ekonomii Społecznej “Ładne rzeczy” i Archipogotowie to nowe inicjatywy miejskie działające przy Św. Marcinie 57.

W „Ładnych rzeczach” można zobaczyć produkty, wyroby, rękodzieła tworzone przez lokalne instytucje ekonomii społecznej – czyl spółdzielnie socjalne, spółki non-profit, organizacje pozarządowe czy warsztaty terapii zajęciowej. Nowo otwarta pracownia nastawiona jest też na działania informacyjne i edukacyjne.

W planach są spotkania, warsztaty i seminaria poświęcone tematowi ekonomii społecznej. W pracowni gościć będą osoby pracujące w tym sektorze, a organizowane wydarzenia pozwolą im na nawiązywanie kontaktów biznesowych.

Pracownia powstała w ramach projektu “Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”, realizowanego przez Fundację Pomocy Wzajemnej “Barka”. Partnerem przedsięwzięcia jest Miasto Poznań.

Pracownia Ekonomii Społecznej “Ładne rzeczy” będzie czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 12 – 16. Będzie mieścić się w ścisłym centrum miasta, na nowo wyremontowanej ulicy Św. Marcin. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dzięki temu wszyscy mieszkańcy będą mieli do niego łatwy dostęp.

W tej samej lokalizacji co pracownia, przy ul. Św. Marcin 57 działalność rozpoczyna właśnie punkt Archipogotowie. To miejsce, gdzie można uzyskać bezpłatne porady w zakresie architektury, procesu administracyjno-budowlanego i aranżacji wnętrz dla nieruchomości zlokalizowanych na terenie Starego Miasta, Jeżyc, Wildy i Łazarza.

W Archipogotowiu organizowane będą także wykłady na temat architektury. Dyżury odbywać się będą w każdą ostatnią sobotę miesiąca w godzinach 12:00-15:00, a w pozostałych tygodniach w środy, w godzinach 16:15-19:15. Na wizytę można umówić się przy pomocy formularza na Facebook’u lub drogą mailową: kontakt@archipogotowie.pl.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz