Aglomeracja

Kup choinkę, pomóż potrzebującym

PODZIELMY SIĘ RADOŚCIĄ / Pusty talerz  Foto:

PODZIELMY SIĘ RADOŚCIĄ / Pusty talerzTrudno chyba policzyć ile świątecznych drzewek kupują na Święta poznaniacy. Tylko część z nich trafia rośnie dalej ciesząc przez kolejne lata. Większość trafia do odzysku. W tym roku kupując choinkę można równocześnie wspomóc potrzebujących.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu przekazała Caritas Archidiecezji Poznańskiej bożonarodzeniowe drzewka na charytatywne aukcje – wyjaśniają organizatorzy akcji charytatywnej – drzewek jest 90 i liczba ta nie jest przypadkowa, dokładnie tyle lat w tym roku kończą Lasy Państwowe.

Całkowity dochód ze sprzedaży świerków przeznaczony zostanie na sfinansowanie ciepłych posiłków dla potrzebujących w jadalniach Caritas w ramach akcji Pusty talerz.

Aby kupić drzewko, wystarczy wejść na platformę www.aukcjecaritas.pl, wyszukać słowo „choinka bożonarodzeniowa”, następnie wybrać aukcję i kliknąć „kup teraz” – dodają organizatorzy.

Świeżo ścięte, pachnące drzewka będzie można odbierać osobiście z nadleśnictw do 22 grudnia prosto z lasu.

Wybrać można drzewko o wysokości 1,5 m, za które zapłacimy 25,00 złotych w Nadleśnictwie Łopuchówko oraz choinki od 1,5 – 2,5 m za 35,00 złotych w Nadleśnictwie Babki.

Choinki do kupienia znajdziesz klikając tutaj: http://bit.ly/1xp0By4

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz