K U L T U R A

Kultura w sieci: Archiwum ruchu w 3 częściach

Obiecana Ziemia Obiecana - Polski Teatr Tańca - Malta 2019  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Premiera dokumentu filmowego, poświęconego choreografii Marty Ziółek „Trucizna” odbędzie się na Facebooku oraz kanale You Tube Polskiego Teatru Tańca w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia o godz. 20:00.

To jeden z trzech materiałów audiowizualnych, stworzonych w ramach projektu „Archiwum ruchu w 3 częściach”. Przedmiotem analizy stały się także Fabula rasa (chor. Maciej Kuźmiński, premiera: 13.09.2020) oraz No more tears (reż. Iwo Vedral, chor. Krystyna „Lama” Szydłowska, premiera: 11.10.2020 o godz. 20.00).

Dominuje w nich spojrzenie zza kulis – tancerze Polskiego Teatru Tańca reinterpretują i poddają analizie grane przez siebie spektakle. Z jednej strony odkrywają przed publicznością tajemnice warsztatu i procesu twórczego, z drugiej – opowiadają o emocjach wywołanych tematem każdego z tytułów.

W elementy związane z prezentacją praktyki teatralnej, tancerze wkomponowują dynamikę i ducha omawianego spektaklu. Dzięki takiej kompozycji filmów, widz bez poznania szczegółów fabuły, otrzymuje interpretacyjne wsparcie dla późniejszego indywidualnego odbioru tanecznego dzieła.

Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Archiwum ruchu znajdziecie na Facebooku oraz kanale You Tube Polskiego Teatru Tańca.

Archiwum Ruchu PTT Foto: materiały prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz