POZnań

Kultowy Tarpan wraca do produkcji w fabryce Volkswagena

Tarpan w fabryce Volkswagena-02591  Foto: KINETIK  / materiały prasowe VW Poznań

Po ponad 20 latach przerwy z poznańskiej fabryki samochodów znów wyjadą Tarpany. Choć nowy pojazd ma być wierną kopią swojego poprzednika i zachowa wiele niestandardowych lecz sprawdzonych przez klientów rozwiązań konstrukcyjnych

Tarpan. Pierwszy model z limitowanej serii opuścił właśnie linię montażową. Samochód z numerem 1 to Tarpan Typ S-21_N w kolorze Ocean Blue, z silnikiem benzynowym o pojemności 2120 cm³ 51 kW / 70 KM i 4 biegową skrzynią biegów.

Zgodnie z założeniami konstruktorów, nowy model ma być wierna kopią swojego poprzednika. Wśród sprawdzonych i cenionych przez 3 pokolenia kierowców rozwiązań w Nowym Tarpanie znajdzie się m.in. przesuwna ściana, która pozwala na powiększanie lub zmniejszanie wnętrza samochodu w zależności od potrzeb.

Dostępność na rynku Nowego Tarpana będzie niezwykle ograniczona. Planowany wolumen zakłada zaledwie 300 egzemplarzy tego modelu. W zakupie pierwszeństwo będą mieli mieszkańcy Poznania i okolic.

Pierwszy jubileuszowy egzemplarz pozostanie w wewnętrznej flocie fabryki.

Aktualizacja: Chcielibyśmy, żeby tak się stało, niestety informacja jak słusznie zauważyliście, jest Primaaprilisowym żartem.

Użyte w artykule zdjęcia: KINETIK / materiały prasowe VW Poznań

9 komentarzy

kliknij by dodać komentarz