Stare Miasto

Kulczyk inwestuje w inteligentny dom

Fibar Group  Foto: Fibar Group

Kulczyk Investments kupiło pakiet 25% akcji poznańskiej firmy Fibar Group. Wartość transakcji to około 35.000.000 Euro. Wartość całej spółki wycenia się na 140.000.000 EUR.

Angażując się w nowoczesne technologie, inwestujemy w przyszłość – powiedział Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments w rozmowie z Pulsem Biznesu, który poinformował o transakcji – to przecież sektor, który w coraz większym stopniu determinuje rozwój kluczowych, najbardziej konkurencyjnych sektorów globalnej gospodarki, a poza tym to moja wielka, wieloletnia pasja.

Fibar Group to spółka, która projektuje i produkuje system automatyki budynkowej Fibaro. Firma została założona w 2010 roku przez Macieja Fiedlera. W ciągu 4 lat Fibaro dotarło do 80 krajów na całym świecie.

System jest sprzedawany m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Chinach, Brazylii i w większości krajów Unii Europejskiej. W październiku 2014 r. rozpoczęła się sprzedaż systemu w Stanach Zjednoczonych. Pod koniec ubiegłego roku firma zatrudniała 250 pracowników.

Maciej Fiedler, założyciel spółki Fibar Group oraz Sebastian Kulczyk znają się prywatnie od kilku lat. Teraz postawili również na partnerstwo biznesowe.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz