BizNews

Którędy na GPW?

Jak finansować rozwój firm i samorządów ze środków unijnych przy wsparciu rynku kapitałowego i innych form dofinansowania? Odpowiedź na to pytanie będzie można poznać podczas spotkania przedsiębiorców i samorządów.

Spotkanie Kapitał dla rozwoju organizowane jest przez Giełdę Papierów Wartościowych, Marszałkiem Województwa, Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych, Bankiem PKO BP, Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi. Odbędzie się ono w czwartek 3 września w Sali sesyjnej UMWW w Poznaniu.

Z budżetu polityki spójności na lata 2014-2020 Polska otrzyma 82,5 mld euro, to największe do tej pory fundusze na rozwój które Polska ma do swojej dyspozycji – mówi Paweł Tamborski, Prezes GPW – głównymi beneficjentami będą firmy i samorządy, dlatego zachęcamy państwa do uczestnictwa w spotkaniach i pogłębienia wiedzy na temat ich skutecznego wykorzystania.

Paweł Tamborski - Prezes Zarządu GPW

Podczas spotkań uczestnicy dowiedzą się m.in. jak skutecznie pozyskać dotacje w nowej perspektywie unijnej 2014-2020 oraz jak firmy i samorządy mogą zdobyć środki na rozwój poprzez rynek kapitałowy.

Spotkanie ma formułę debat w gronie partnerów projektu i zaproszonych gości, a więc przedsiębiorców i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z danego regionu – wyjaśniają organizatorzy.

Każde ze spotkań rozpocznie się od prezentacji raportu opisującego m.in. korzyści z wykorzystania rynku kapitałowego przez przedsiębiorców i samorządy oraz uzyskane dzięki temu przewagi konkurencyjne. Następnie odbędzie się panel dyskusyjny o efektywnych sposobach wykorzystania instrumentów rynku kapitałowego w celu finansowania inwestycji. Notowane na giełdzie spółki podzielą się swoimi doświadczeniami, powiedzą co dał im debiut giełdowy, gdzie są dziś dzięki wejściu na giełdę.

Kolejny blok poświęcony będzie tematyce związanej z nową perspektywą unijną 2014-2020 – dodają organizatorzy – podczas panelu Skuteczne zagospodarowanie środków unijnych uczestnicy spotkania poznają możliwości finansowania wkładu własnego z emisji akcji lub obligacji.

Uczestnicy dowiedzą się także o instrumentach dostępnych w ramach Programu Inwestycje Polskie, formach finansowania oferowanych w ramach Funduszu Infrastruktury Samorządowej dla jednostek samorządu terytorialnego oraz finansowaniu projektów hybrydowych w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Spotkanie odbędzie się w Sali sesyjnej UMWW w Poznaniu przy al. Niepodległości 34 w czwartek 3 września o godzinie 12:00. Wstęp jest wolny.

GPW Główny Rynek - Parkie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz