POZnań

Kto kupi dworzec PKS?

PKS - wizualizacja inwestycji  Foto: Pracownia Architektoniczna Grzegorz Czerwiński

Poznański PKS ogłosił drugi już przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ulicy ul. Stanisława Matyi 1. Podczas pierwszej październikowej licytacji działka, której wartość wyceniono na ponad 116.000.000 złotych nie znalazła kupca.Przypominamy, że nowy dworzec autobusowy przeniesiony został z końcem listopada do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

PKS - wizualizacja inwestycji Foto: Pracownia Architektoniczna Grzegorz CzerwińskiByć może grudniowy przetarg zakończy się sukcesem, cena wywoławcza terenu byłego dworca, została obniżona o prawie 17 milionów złotych.

Docelowo zgodnie z warunkami zabudowy przy Matei stanąć mają 2 budynki mieszkalne wielorodzinne z usługami na parterze oraz 4 budynki biurowo-usługowe. Koncepcja architektoniczna przygotowana przez Pracownię Architektoniczną Grzegorza Czerwińskiego zakłada realizację kompleksu usługowo – mieszkaniowego z podziałem na 3 funkcje: biurową, usługową i mieszkaniową z 371 mieszkaniami. Plany obejmują także zapewnienie ponad tysiąca miejsc parkingowych.

Nieruchomość PKS obok tak zwanych wolnych torów to jedne z najlepszych miejskich terenów inwestycyjnych. Jak podkreślają przedstawiciele spółki DTS pomagającej PKSowi w przetargu, planowane budynki powinny wykreować nową część miasta. Mamy jednak nadzieję, że proces inwestycyjny będzie uwzględniał konsultacje społeczne i odbywał się według innych standardów niż te, które towarzyszyły budowie tak zwanego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz