Sport

KS Poznań Hussars rozpoczynają sezon

Poznań Hussars  Foto: materiały prasowe

Dzieje się w poznańskim lacrosse! Sekcja męska rozpoczyna swój sezon w najbliższą sobotę podejmując u siebie Kraków Kings, natomiast Hussars Ladies jadą na obóz szkoleniowy w miejscowości Ostrowite.

Kibice męskiej sekcji KS Poznań Hussars długo musieli czekać na mecze swoich ulubieńców. W myśl najnowszych rozporządzeń płynących z Walnego Zgormadzenia członków PFL, sezon 2017/2018 zostanie skrócony i będzie miał miejsce od marca 2018 do czerwca tego samego roku.

Pierwszy mecz o mistrzostwo Polskiej Ligi Lacrosse z udziałem Poznań Hussars będzie miał miejsce w sobotę, 10 marca 2018 roku o godzinie 12:40 na Boisku ZS w Rogalinku, ul. Poznańska 19, Rogalinek. Rywalem popularnej Husarii będzie drużyna Kraków Kings.

“Królowie” są obecnymi wicemistrzami Polski i wydaje się, że to właśnie oni są faworytem nadchodzącego spotkania. Poznańska Husaria jest w trakcie wielkich zmian kadrowych, więc ich forma pozostaje wielką niewiadomą. Pewnym jest, że pierwsi mistrzowie Polski nie przejdą obojętnie wobec meczu z taką drużyną jak Kings. Kibice mogą spodziewać się walki i widowiskowego lacrosse.

W tym samym czasie swoją formę przed rundą rewanżową Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet szlifować będą Hussars Ladies, które po serii niesamowitych spotkań zajmują obecnie pierwsze miejsce w lidze. Podopieczne Marcina Basińskiego udadzą się do miejscowości Ostrowite w powiecie słupeckim gdzie w piątek przeprowadzą warsztaty dla lokalnej młodzieży, a w sobotę i niedzielę wezmą udział w obozie przygotowawczym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz sekcji męskiej KS Poznań Hussars oraz zachęcamy do trzymania kciuków za Hussars Ladies. Bez wątpienia czeka nas bardzo emocjonujący sezon!

Aktualizacja: Zmiana miejsca meczu na Boisko ZS w Rogalinku, ul. Poznańska 19, Rogalinek

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz