K U L T U R A

Król i Chair wystąpią podczas jednego wieczoru.

Plenerowe naGranie nad Rusałką - Stach Bukowski  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

2 czerwca rusza pierwszy koncert w ramach Sceny nad Rusałką. Na scenie wystąpi nietuzinkowy Król, a przed jego występem o godzinie 19:30 zespół Chair.

To będzie wyjątkowy koncert. 2-krotny laureat Fryderyka w 2021 roku za najlepsze nowe wykonanie oraz Autor Roku wystąpi w ostatnim koncercie w ramach wiosennej trasy, podczas której zaprezentuje swój materiał z płyty.

Zespół w składzie: Błażej Król – głos, gitara, Iwona Król – głos, instrumenty klawiszowe, Thomas Fietz – perkusja, Jan Migdal – gitara basowa, Monia Muc – saksofon.

Frontmen zespołu Błażej Król to wokalista i kompozytor. Związany niegdyś z zespołem Kawałek Kulki, później razem z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył eteryczny duet UL/KR. W roku 2015 nagrał solową płytę.
Pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego w 2014 roku wydał swoją pierwszą solową płytę ”Nielot”, a rok później ”Wij”. Ten utalentowany kompozytor, z lekkością balansuje między muzyką instrumentalną, a elektroniczną i jest jeden z najlepszych tekściarzy młodego pokolenia.

Przed koncertem zespołu Król wystąpi zespół Chair.

Międzynarodowy duet artystów multimedialnych, w którego skład wchodzi Cura i Hubert Kurkiewicz. Połączył ich instagram, a połączyła ich miłość do krzeseł. Lubią zwracać na siebie uwagę i czuć docenienie dlatego tworzą. Prywatnie nieco różne mają powody. Cura musi mieć temat do rozmów, którym niewątpliwie jest muzyka, natomiast dla Huberta ważne są ładne melodie i brak nudy.
Ich muzyczne inspiracje to Idles, Carly Rae Jepsen, Dorian Electra, Ariel Pink.

Scena nad Rusałką | Król | Chair

Scena nad Rusałką
czwartek, 2 czerwca, godzina 19:30

Wstęp bezpłatny

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz