K U L T U R A

“Boję się twoich coraz większych butów” – zdjęcia

Obecność "Boję się twoich coraz większych butów" - CK Zame  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Spektakl „Boję się twoich coraz większych butów” w reżyserii Grażyny Wydrowskiej oraz Grupy teatralnej Jest Jak Jest, odbył się we wtorek w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek.

Zrealizowany w ramach projektu performatywnego „Obecność” spektakl został przygotowany przez Centrum Kultury Zamek we współpracy z norweskim Coda Oslo International Dance Festival oraz warszawskim Teatrem 21.

Trzy lata temu 12 osób: Alicja, Ala, Magda, Natalia, Krysia, Artur W., Artur L., Jakub, Maciej, Piotr, Rafał i Grażyna wybrali się w teatralną podróż. Czas pandemii uniemożliwił bezpośredni kontakt z widownią, zatem całą energię skupili na zmianie myślenia o sytuacji, w której się znaleźli i sposobie patrzenia na świat. W tym czasie grupa teatralna Jest Jak Jest spotykała się, poszukując sposobów na wzajemne zrozumienie relacji ze sobą i otoczeniem. Podczas kolejnych prób członkowie grupy (osoby zależne, ich opiekunowie oraz reżyserka) eksplorowali pole do badań nad dorosłością.

“Boję się Twojego synku dorastania. (Dlaczego?)
Bo to znaczy, że przybywa mi lat a ubywa sił.
Jak mam Cię oddać światu?” – Ania

Aktorzy, którzy wystąpili na scenie mierzą się z tematem lęku przed zmianą i tęsknotą za wolnością. Inspiracją dla Twórców stały się m.in. wiersze Krystyny Miłobędzkiej, a jeden z nich stał się inspiracją co w efekcie przyczyniło się, że spektaklowi nadano jego tytuł.

reżyseria: Grażyna Wydrowska
obsada: Piotr Bartoszewski, Alicja Bochniak, Magdalena Gombowska, Natalia Jaskowska, Artur Lewandowski, Krystyna Morawska, Jakub Radecki, Rafał Różański, Artur Warchoł, Alicja Zacharczuk, Maciej Zandecki
muzyka: Joanna Sykulska
scenografia: Jarosław Szelest
projekcje video: Bartłomiej Wąsiel
kostiumy: Ewa Tetlak
produkcja: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz