Krewni Euro

krewni euro  Foto:

krewni euroJuż po raz trzeci odbędzie się jutro zbiórka krwi pod hasłem Krewni Euro. Każdy uczestnik tej akcji otrzyma tym razem specjalną plastikową kartę, będącą dokumentem poświadczającym grupę krwi jej posiadacza. Karta ta zawiera pole I-C-E (In Case of Emergency). Pozwala W razie nieszczęśliwego wypadku zapisany na karcie numer I-C-E pozwoli służbom medycznym szybko skontaktować się z najbliższą rodziną poszkodowanego i ustalić potrzebne dla ratowania życia informacje. Karta zawiera również deklarację oddania po śmierci organów do transplantacji.

Krewni Euro to inicjatywa, która zrodziła się przy okazji przygotowań do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 ™.  Zaplanowano łącznie 12 zbiórek krwi. W tym roku, poza najbliższą zbiórką, trzykrotnie zaprosimy mieszkańców Poznania do udziału w akcji: 7 maja, 10 września i 6 grudnia. Ich celem jest popularyzacja krwiodawstwa, a przy tym budowanie społeczności Gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Akcja oddawania krwi ma pokazać, że Euro nie ogranicza się do wymiaru materialnego, ale może łączyć się z potrzebnymi i szlachetnymi działaniami społecznymi. Przy okazji każdej ze zbiórek wskazywane są również tematy, które mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie liczby wypadków.

Podczas piątkowej akcji będzie można włączyć się do rejestru dawców szpiku. Szczegółowych informacji na ten temat będą udzielali obecni na miejscu członkowie Drużyny Szpiku. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali powalentynkową niespodziankę.

KREWNI EURO  – zbiórka krwi zorganizowana zostanie w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania w patek (19 lutego) od godziny 8:00 do 17:00.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz