BizNews

Kreatywni w biznesie nagrodzeni

kości firmy Q-workshop  Foto: Q-workshop

kości firmy Q-workshop Foto: Q-workshopMagazyn Brief ogłosił ranking 50 najbardziej kreatywnych postaci, które nie boją się wyzwań i konsekwentnie podążają w wyznaczonym przez siebie kierunku. Wśród nagrodzonych są także firmy działające w naszej Aglomeracji. W pierwszej trójce znalazł się Patryk Strzelewicz, założyciel Q-workshop.

Twórcy Q-workshop byli kiedyś graczami zajętymi tworzeniem makiet i modeli do swoich armii. Od 2001 roku sami zaczęli produkować kości do gier, gdy w pewnym momencie okazało się, że zwykłe, dostępne kości nie pasują do ich szczegółowych makiet.

W pierwszej dwudziestce laureatów znalazło się również małżeństwo Solange i Krzysztof Olszewscy, a więc założyciele firmy Solaris Bus & Coach, która produkuje autobusy i tramwaje w Bolechowie pod Poznaniem.

Solange Olszewska Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Wyróżniony został także Piotr Voelkel, który uplasował się na 23 miejscu rankingu. Właściciel grupy VOX Industrie jest także jednym z inicjatorów Concordii Design, założycielem Fundacji Vox Artis Promocja Polskiej Sztuki Współczesnej, oraz pomysłodawcą School of Form.

Zarówno Solaris Bus & Coach jaki i Vox to firmy z Konsorcjum Marki Poznań.

Ekonomiści od dawna są zgodni, że tym, co decyduje o długookresowym postępie gospodarczym, jest innowacyjność i kreatywność – uzasadnia powstanie rankingu Brief – w Polsce działa coraz więcej firm, które wprowadzają niekonwencjonalne rozwiązania oraz produkty i stają się liderami w swojej dziedzinie w Europie, a nawet na świecie, za każdą z nich stoją ludzie z pasją, którzy nie boją się wyzwań i konsekwentnie podążają w wyznaczonym przez siebie kierunku.

Wyróżnione zostały osoby, które tworzyły firmy od podstaw, ale też i te, które zarządzają międzynarodowymi korporacjami. Tym, co łączy wszystkich wyróżnionych przez nas w rankingu, jest kreatywne podejście do biznesu, które pozwala zawsze być o krok przed konkurencją – dodają organizatorzy rankingu.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • bardzo mi się podoba -jak moge jezdzic solariosem np, Rzymie 🙂 male a cieszy!