Sport

Kreatywna akademia wielkich sportowców

Akademia Kreatywnego Futbolu  Foto: facebook

Prawie 300 małych piłkarzy w kwietniowy weekend będzie bawić się i rywalizować podczas jednej z największych imprez piłkarskich w Wielkopolsce.

Akademia Kreatywnego Futbolu Foto: facebookCelem turnieju organizowanego przez Akademię Kreatywnego Futbolu jest propagowanie idei aktywnego i sportowego stylu życia wśród dzieci i ich rodziców.

Założycielami Akademii są znani sportowcy: Marcin Urbaś – mistrz Europy w biegu na 200 metrów i jeden z nielicznych białych sprinterów, którzy na tym dystansie zeszli poniżej 20 sekund, a także Damian Seweryn – były piłkarz Olimpii Poznań oraz Arkadiusz Mąkina wielokrotny mistrz Polski w kajakarstwie klasycznym, mistrz i wicemistrz Europy juniorów w lekkiej atletyce.

Atrakcją imprezy będzie nie tylko piłkarska rywalizacja, ale także rodzinne zabawy, zarówno interaktywne na konsoletach Xbox jak i klasyczne z klubem książek. Rodzicie zapraszają natomiast do kawiarenki, gdzie serwowane będą domowe ciasta. Będzie także loteria fantową z nagrodami, zumbę oraz pokazy akrobatyczne.

Turniejowi towarzyszyć będzie ogólnopolska akcja zbierania krwi, pojawi się Krwiobus, w którym będzie można nie tylko oddać krew ale także próbny wymaz potrzebny do przeszczepienia  szpiku dla potrzebujących.

Turniej Akademii Kreatywnego Futbolu, sobota – niedziela 12-13, Hali Sportowej Liceum św. Marii Magdaleny przy ul. Garbary 24.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz