Tarnowo Podgórne

Kradł i porzucał

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kradzione samochody niezbyt często wracają do prawowitych właścicieli. Najczęściej są rozbierane na części, a te trafiają na rynek, choć oczywiście Policja ma też na swoim koncie sukcesy. Tym razem złapała dość nietypowego złodzieja.

Szkieły z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który kradł samochody i je… porzucał.

Podejrzany podczas zatrzymania posiadał przy sobie przedmioty służące do otwierania i uruchamiania aut – wyjaśnia Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji.

Sprawę przejęli policjanci z Tarnowa Podgórnego i szybko ustalili, że złodziej . Z ich ustaleń wynika, że mężczyzna od 23 maja do 11 czerwca ukradł mercedesa, vw turana oraz vw caddy. Próbował też ukraść jeszcze innego vw, ale został spłoszony przez właściciela.

Sprawca kradł samochody z terenu Poznania, Baranowa oraz Przeźmierowa, jeździł nimi, a następnie porzucał –  dodaje Patrycja Banaszak – każdy z pojazdów został odnaleziony i po naprawie uszkodzonych wkładek w zamkach samochody nadają się do użytku.

Złodziejem okazał się 26-letni mieszkaniec Przeźmierowa. Za kradzieże grozi mu do lat więzienia, ale ponieważ swoje wyczyny popełnił w warunkach recydywy kara może być wyższa.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz