Sport

Koziołek nabiera!

Koziołek Cup na Śródce (2)  Foto: KS Koziołek

Klub Sportowy Koziołek Poznań to jedna z najprężniej działających szkółek piłkarskich w naszym mieście. W treningach, które odbywają się na poznańskiej Śródce, bierze udział już ponad 250 zawodników. W najbliższą niedzielę, 3 września, dołączą kolejni!

Tego dnia odbędzie się nabór do naszego klubu. Zapraszamy zawodników wszystkich kategorii wiekowych – od czterolatków, aż po chłopców urodzonych w roku 2001 – mówi Łukasz Bigus z KS Koziołek

Osiem lat działalności, odniesione sukcesy sportowe, a przede wszystkim zadowolenie młodych adeptów piłki nożnej, przekonują nas o słuszności obranej drogi. Nabór będzie nie tylko okazją do rozmowy, przy kawie i herbacie, z trenerami oraz osobami prowadzącymi KS Koziołek Poznań.

Klub połączył to spotkanie z pierwszym ligowym meczem zespołu trampkarza młodszego w nowym sezonie. Drużyna awansowała wygrała II ligę i awansowała na najwyższy szczebel rozgrywek w okręgu poznańskim.

To nie jedyna atrakcja tego dnia. W przerwie planujemy mecz pokazowy kategorii wiekowych orlika młodszego i żaka starszego. Na uczestników czekać będą klubowe gadżety, nagrody. Każdy zawodników, który pojawi się na naborze, otrzyma także plakat przygotowany z myślą o młodych adeptach piłki nożnej – mówi Łukasz Bigus

W Klubie Sportowym Koziołek Poznań każdy rocznik trenuje osobno, każdy stanowi odrębny zespół. Zajęcia organizowane przez klub odbywają się na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Poznaniu. Obiekt posiada sztuczną nawierzchnię zgodną z wymogami UEFA.

Sztab szkoleniowy KS Koziołek Poznań to 12 trenerów. Klub zatrudnia ludzi z doświadczeniem, odpowiednimi kwalifikacjami, a przede wszystkim z pasją i bardzo dobrym kontaktem z młodymi adeptami futbolu. Trenerzy regularnie doskonalą swoje umiejętności. Klub organizuje staże zagraniczne, jak choćby wyjazdy do Norwich, Londynu czy Berlina.

KS Koziołek Poznań bierze udział w rozgrywkach prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej – aż 5 drużyn rywalizuje w najwyższej lidze okręgowej. Zespoły KS Koziołek Poznań wyjeżdżają na turnieje zagraniczne. Swoje owoce przynosi współpraca klubu z zagranicznymi partnerami – FC Norwich City, FA Spartans Edinburgh oraz Viktorią Mitte.

Sporym osiągnięciem klubu jest organizacja dwóch sztandarowych imprez – Marathon Ligi Mistrzów Koziołka, w której każdej wiosny i jesieni gra ponad 30 zespołów z Poznania i okolic, oraz Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego U9 Pomartech Cup. W minionych latach na zaproszenie Klubu Sportowego Koziołek Poznań do naszego miasta przyjeżdżały drużyny z Anglii, Szkocji, Łotwy, Niemiec i Rosji. Ta pierwsza impreza została zawieszona na pół roku, ale liczymy, że wróci wiosną.

Nabór do klubu odbędzie się 3 września, o godzinie 16.00, na obiekcie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego przy ulicy Gdańskiej. Dołączyć do drużyn można jednak w każdej chwili.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie koziolekpoznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: KS Koziołek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz