POZnań

Kowboj odpowie przed sądem

lampa policyjna  Foto: sxc

lampa policyjna Foto: sxcPolicjanci z Poznania zakończyli czynności prowadzone w związku ze sprawą mężczyzny, który pod koniec lutego niszczył mienie w centrum Poznania. 25-letni poznaniak usłyszał zarzut niszczenia mienia, za co grozi kara nawet 5 lat więzienia – informuje Maciej Święcichowski z działu prasowego Komendy Miejskiej Policji.

Policjanci z Komisariatu na Starym Mieście zakończyli dochodzenie dotyczące mężczyzny, który w nocy 24 lutego demolował centrum Poznania. Jego zatrzymanie umożliwiła szybka reakcja operatora monitoringu miejskiego, który powiadomił Policję. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce i zatrzymali wandala.

Zatrzymany mężczyzna swoim zachowaniem wyrządził szkody na kwotę 490 złotych na szkodę MPK, ZDM i prywatnych osób. Uszkodził m. in. sygnalizację świetlną, wiatę przystankową oraz 2 samochody. 25-letni mieszkaniec Poznania, wcześniej niekarany, przyznał się do winy i zaproponował dobrowolnie poddanie się karze. Swoje postępowanie będzie musiał odpracować przez najbliższe pół roku. Sugerowana kara zakłada, że każdego miesiąca, „kowboj” będzie musiał przepracować 40 godzin na rzecz miasta Poznania. Ponadto odpowie również za wykroczenia, które popełnił.

Ukaranie wandala było możliwe po tym jak wszyscy pokrzywdzeni złożyli wnioski o ściganie sprawcy. Ich ustalanie wymagało czasu ponieważ właściciele uszkodzonych pojazdów są mieszkańcami innych miast – tłumaczą się Policjanci. Naszym obowiązkiem jest zbieranie i zabezpieczanie wszelkich możliwych dowodów. Dzięki temu sprawcy tego typu przestępstw nie pozostają bezkarni – dodaje Święcichowski.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz