Koszykówka: JTC MUKS Poznań pokonuje Grot Dekorex Pabianice

JTC Muks Poznań - Grot Dekorex Pabianice  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W ostatniej kolejce grupy C I ligi kobiet JTC MUKS Poznań pokonał Grot Dekorex Pabianice 54:46 (16:10, 16:12, 8:5, 14:19).

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Kilka błędnych zagrań zawodniczek z Pabianic i poznanianki zdobyły 9 punktowe prowadzenie. Od tego momentu w pełni kontrolowały przebieg całego spotkania. Druga i trzecia kwarta przyniosły jedynie umocnienie drużyny JTC MUKS na pozycji lidera meczu. Mimo to podopieczne Sylwi Wlażlak nie poddawały się i nadal próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W ostatniej kwarcie zdobyły nawet więcej punktów niż poznanianki, ale to pozwoliło im jedynie zmniejszyć stratę do 8 punktów.

Najlepsza w zespole poznańskim była Magdalena Idziorek zdobywając aż 14 punktów. W zespole gości najwięcej punktów zdobyły Katarzyna Szymańska i Wiktoria Zapart po 9.

Dzisiejszego spotkania do udanych nie zaliczy Ramona Casimiro, która przez całe spotkanie nie mogła zdobyć punktów.

JTC MUKS Poznań: Magdalena Idziorek, Barbara Skowronek, Julia Drop, Aleksandra Dziwińska, Patrycja Klatt, Zuzanna Puc, Julia Tyszkiewicz, Anita Plucińska, Anita Szemraj, Karolina Olszewska, Sylwia Siemienas, Ramona Casimiro.

Jutro dowiemy się jak bedzie wyglądał tabela I ligi kobiet i na którym miejscu uplasują się poznańskie zespoły.

Grot Dekorex Pabianice: Katarzyna Szymańska, Wiktoria Zapart, Angelika Kowalska, Joanna Bogacka, Natalia Piestrzyńska, Beata Paranowska, Joanna Szałecka, Joanna Rozwandowicz, Sylwia Włodarek.