DSW Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin 18:7

DSW Waterpolo Poznań - OCMER UŁ ŁSTW  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

DSW Waterpolo Poznań - OCMER UŁ ŁSTW Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW 7 kolejce ligowej Mistrzostw Polski w Piłce Wodnej Seniorów DSW Waterpolo Poznań zmierzy się dwukrotnie z zespołem Arkonii Szczecin. Poznańscy waterpoliści zapowiadają walkę o pełną pulę punktów i utrzymanie pozycji wicelidera tabeli. Pierwsze spotkanie na basenie sportowym Term Maltańskich rozpocznie się o godz. 11:00, natomiast rewanż zaplanowano na godz. 18:00.

W Szczecinie podzieliliśmy się punktami z gospodarzami, ale w ich ekipie wystąpił najlepszy bramkarz ligi hiszpańskiej. W dalszym ciągu czekamy na odpowiedź Komitetu Technicznego Piłki Wodnej odnośnie nieprawidłowego przebiegu tego dwumeczu – mówił Tomasz Różycki, kapitan poznańskiego zespołu.

W spotkaniach z Arkonią Szczecin wystąpią: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Dawid Łuc, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.

Waterpolo Poznań

18 - 7

Arkonia Szczecin

• 12:07 Koniec pierwszego meczu DSW Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin. Poznań wygrywa 18:7 (3:0, 4:2, 5:1, 6:4). Najlepszymi zawodnikami spotkania zostali Tomasz Sypuła ze Szczecina i Tomasz Różycki z Poznania. Mecz rewanżowy o g. 18:00.
  • 11:51 Wykluczenie Iwanowicza i Szczecin gra 20 sekund w przewadze. 3 gol Bartosza Szymańskiego i 12:4
  • 11:51 Początek ostatnich 8 minut meczu 7 kolejki Ekstraklasy. Piłkę wygrywają goście.
  • 11:42 Poznań gra w przewadze, 3 przerwa dla trenera DSW
  • 11:41 Skuteczna gra w obronie, kontratak Tomka Różyckiego z DSW i 9:2!
  • 11:27 Przerwany atak DSW, przy piłce znowu goście. Drugi time-out dla trenera gospodarzy Jacka Maciąga
  • 11:26 Nieudana akcja Poznania, w ataku ponownie Szczecin. Do końca kwarty 3:28 min.
  • 11:14 Wykluczenie Rafała Bocheńskiego z Poznania i akcja Arkonii, obroniona przez Yazerskiego z DSW
  • 11:12 Poznań gra w przewadze po wykluczeniu bramkarza gości i mamy 3 gol Rafała Bocheńskiego!
  • 11:11 Nieudane akcje obu drużyn i w ataku ponownie Poznań. Time-out dla trenera DSW
  • 11:10 W akcji ponownie goście, ale Bartek Kowalewski przejmuje piłkę
  • 11:09 2 akcje Poznania i pierwsze gole dzięki Jakubowi Goździakowi i Bartkowi Kowalewskiemu
  • 11:09 Przy piłce ponownie obrona, skuteczna obrona bramkarza DSW
  • 11:06 Dwa pierwsze strzały gości obronione przez Miszę Yazerskiego. Przy piłce DSW, Strzela Oskar Szymonik, ale bez bramki.
  • 11:05 Ruszyli, pierwsza piłka dla zespołu Arkonii.
  • 11:02 Witamy serdecznie z basenu sportowego Term Maltańskich! Obie drużyny już po prezentacji, czekamy na rozpoczęcie meczu. Spotkanie sędziują Radosław Koryzna oraz Maciej Michalak.