POZnań

Korekty na liniach 4,7,11,14,17,25 oraz 247

tramwaj panorama  Foto: lepszyPOZNAN

Początek maja przyniesie kolejne zmiany w komunikacji miejskiej. Zmieni się między innymi rozkład na niektórych liniach tramwajowych. Między innymi bimby kursujące na linii 25 jeździć będą tylko w dni robocze i tylko do godziny 18:00. Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy to wygodą pasażerów, ale przede chodzi o oszczędności.

tramwaj panorama Foto: lepszyPOZNAN

Decyzja taka została podjęta po gruntownej analizie frekwencji na linii numer 25, w trosce o nasz budżet – wyjaśnia ZTM – dzięki racjonalnym oszczędnościom na tej linii możliwe będzie zachowanie dotychczasowego rozkładu oraz poprawienie punktualności na najbardziej uczęszczanych liniach.

Zarząd Transportu Miejskiego z myślą o pasażerach chce bardziej zsynchronizować linie wzdłuż ulicy Głogowskiej. W trosce o dobro pasażerów korekcie ulegnie rozkład jazdy dla linii nr 11, który będzie zsynchronizowany w soboty i niedziele z rozkładem linii nr 14 – wyjaśnia ZTM.

Nieznacznie mają się także zmienić rozkłady jazdy na liniach nr 4, 7, 17 oraz 247. Szczegółów szukajcie zatem na nowych rozkładach jazdy na przystankach.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz