K U L T U R A

KontenerART zmieni nieco lokalizację

Wizualizacja KontenerART 2023  Foto: materiały prasowe / Mateusz Antończyk

W sezonie 2023 Poznaniacy jak co roku odwiedzą KontenerART i spędzą czas w nowej przestrzeni nadwarciańskiego centrum społeczno-kulturalnego. Zmieniamy się nieco za sprawą przebudowy wynikającej z kolizji obecnego układu z rozpoczynającą się na wiosnę budową Mostu Berdychowskiego.

Nowy rozkład KontenerART zakłada rozlokowanie obiektów na obszarze zwanym wcześniej jako ‘plaża przed kontenerami’ a więc przesunie się w stronę parkowego amfiteatru, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń nie kolidując przy tym z rozpoczynającą się inwestycją miejską.

Nadchodzące zmiany, pomimo tego, że dość nagłe (ogłoszenie wykonawcy projektu kładki dopiero w styczniu 2023) nie są jednak dla nas przeszkodą nie do pokonania. Podczas 15 lat działalności nadrzecznej przykładaliśmy wagę do tego, aby proponowane przez nas zagospodarowanie było modułowe i nie związane na stałe z gruntem. W obecnej sytuacji największym wyzwaniem są różnorodne media w tym infrastruktura prądowo-kanalizacyjna, którą w trudzie instalowaliśmy na tym wcześniej opuszczonym, nieużytecznym terenie. W porę sobie poradzimy choć trzeba przyznać, że jest to dla nas duże wyzwanie i poważne obciążenie. Jednak nie zostawimy Was – drodzy mieszkańcy w rozkopanym mieście – zapraszamy na otwarcie KontenerART już 14 kwietnia! Aktualnie na terenie trwają intensywne prace demontujące i rewitalizacyjne, jednak cała przestrzeń zostanie oddana do użytkowania zgodnie z planem!

Plan otwarcia KontenerART

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Mateusz Antończyk

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz