Aglomeracja

Koniec sezonu linii turystycznych

Helmut w barwach IKEA  Foto: Ewelina Gutowska

W sobotę wieczorem, po raz ostatni w tym roku wyjedzie na tory nocna linia turystyczna 0N. Z kolei w sobotę i niedzielę zakończą sezon historyczne pojazdy linii nr 0 i 100.

Linie turystyczne co roku przyciągają wielu poznaniaków i turystów. Podczas przejażdżki można obejrzeć najpiękniejsze zakątki Poznania, a jednocześnie powspominać lub – poznać urok starych pojazdów i poczuć klimat dawnych czasów.

W najbliższą sobotę i niedzielę (28 i 29 września) będzie ostatnia w tym roku szansa na przejażdżkę historycznymi tramwajami linii nr 0 i autobusami nr 100. W sobotni wieczór na zakończenie sezonu pasażerowie turystycznej linii nocnej nr 0N będą mogli przejechać się tzw. “helmutem”.

Na linii nocnej, w związku ze zbliżającym się wycofaniem z eksploatacji tramwajów GT8 chcielibyśmy zaproponować mieszkańcom przejazd trzema tramwajami: wagonem nr 702 w malowaniu RB Düsseldorf, wagonem nr 707 w malowaniu MPK Poznań i wagonem nr 907 w malowaniu Frankfurt – mówi Krzysztof Dostatni, prezes Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

Tramwaje turystycznej linii nocnej wyruszą na trasę w sobotę o godz. 21:00 z przystanku “Zeylanda”. Pojadą w kierunku pętli Wilczak, gdzie nastąpi krótka przerwa na wykonanie pamiątkowych zdjęć. Następnie odbędzie się przejazd do zajezdni na Franowie. Po jej obejrzeniu z okien tramwaju wycieczka będzie kontynuowana do zajezdni Madalińskiego (na Madalinie również przewidziano możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć). Powrót na Zeylanda zaplanowano około godziny 23:00.

Bilety na linie turystyczne sprzedawane są (wyłącznie za gotówkę) przez obsługę w pojazdach kursujących na liniach turystycznych.

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Gutowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz