Komorniki

Koniec remontu ulicy Grunwaldzkiej – cdn

Ulica Grunwaldzka w Plewiskach gotowa  Foto: Powiat Poznański

Zakończył się właśnie ostatni etap przebudowy ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach. Oficjalne otwarcie tego odcinka nastąpiło w czwartek 30 listopada. Modernizacja te drogi kosztowała niemal 12.000.000,00 złotych. 

Obecnie ulica Grunwaldzka na odcinku powiatowym, która dwukrotnie otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa, jest odwodniona, ma nową nawierzchnię., a rowerzyści oraz piesi mogą czuć się bezpiecznie na nowych i szerszych chodnikach, gdzie dopuszczony jest ruch rowerowy – przekonywał dzisiaj Jan Grabkowski, starosta poznański – mamy kolejną drogę, która z pewnością poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego, inwestycja ta jest też dowodem dobrej współpracy między powiatem, a gminą Komorniki.

Podczas przebudowy wymieniona została cała konstrukcja jezdni, oczywiście wraz z nawierzchnię. Powstały chodniki, zjazdy do posesji, a także zatoki autobusowe i postojowe dla samochodów. Przebudowane zostały również skrzyżowania z ulicami Kolejową oraz Szkolną. Na tym pierwszym zmodernizowana została sygnalizacja świetlna, z kolei przy skrzyżowaniu z ulicą Szkolną na przejściu dla pieszych powstał azyl, co zdecydowanie uspokoiło ruch w tym miejscu. Przebudowana została także cała sieć podziemna, a więc telekomunikacyjna, energetyczna, wodociągowa i sanitarna.

W ubiegłym roku przebudowywany został odcinek ulicy Grunwaldzkiej od Wołczyńskiej do przedszkola w Plewiskach. Teraz zakończył się prace na liczącym niemal kilometr odcinku od przedszkola do ulicy Szkolnej.

Użyte w artykule zdjęcia: Powiat Poznański

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz