Komorniki

Jarmark bożonarodzeniowy w Szreniawie

Jarmark bożonarodzeniowy w Szreniawie  Foto: Muzeum Rolnictwa w Szreniawie

Wyjątkowo świąteczna atmosfera panować będzie w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie w najbliższą niedzielę. Kolejny już raz odbędzie się tutaj Jarmark bożonarodzeniowy. 

Impreza ma charakter handlowy i rekreacyjny – zapowiadają organizatorzy – oprócz dokonania oryginalnych zakupów nasi, szczególnie młodsi, goście będą mogli uczestniczyć w warsztatach i zajęciach, takich jak malowanie bombek, pieczenie pierników, wykonywanie ozdób świątecznych i wielu, wielu innych.

Tradycyjnie już będziemy mogli obejrzeć przedstawienie dla dzieci i koncert kolęd. Wszystko to ma sprawić, że podczas Jarmarku poczujemy magiczny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Oprócz wielu stoisk handlowych oferujących między innymi świąteczne ozdoby, punktów gastronomicznych będzie także żywa szopka bożonarodzeniowa z rzeźbami naturalnej wielkości i zwierzętami.

Na dzieci czekać będą takie atrakcje jak wspólne malowanie bombek, wykonywanie ozdób tekturowych, a także gwiazdkowych stroików. Najmłodsi będą mogli natomiast wykonywać bałwanki z waty i kolorowanki świąteczne.

Świąteczną atmosferę tworzyć także będą muzycy. Program Hej kolęda, kolęda… wykonają soliści oraz Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Kurpińskiego pod dyrekcją Doroty Muchy i Laury Stieler oraz Orkiestry Smyczkowej tej szkoły pod dyrekcją Laury Stieler. Uczniowie wydziału jazzowego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina zapraszają na koncert Kolędowojazzowo… Będzie również koncert o tematyce świątecznej w wykonaniu dzieci i młodzieży pod kierunkiem Agnieszki Kozerskiej i Doroty Sobierańskiej z zespołów Aktiv Kids, Aktiv Junior, Dicte – działajacych przy MDK 1 w Poznaniu.

Zachęcamy również do obejrzenia przedstawienia bożonarodzeniowego dla dzieci Czy w lesie można znaleźć magiczną choinkę? w wykonaniu grupy Dobry Teatr.

To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ w Pałacu odbywać się będzie pieczenie pierników i malowanie szklanych bombek.

Zapraszamy na XIV Jarmark bożonarodzeniowy w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, który odbędzie się w niedzielę 17 grudnia od 10:00 do 16:00.

Użyte w artykule zdjęcia: Muzeum Rolnictwa w Szreniawie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz