POZnań

Kongres Kobiet odbędzie się w Poznaniu

Kongres Kobiet odbędzie się w Poznaniu  Foto: UMP

Od dziewięciu lat kobiety z całej Polski, z różnych środowisk i różnych zawodów spotykają się, aby porozmawiać o ważnych problemach obywatelskich, społecznych, edukacyjnych i politycznych. We wrześniu na zaproszenie prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Kongres Kobiet odbędzie się w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jego misją jest działanie na rzecz realnej równości.

Kongres Kobiet odbędzie się w Poznaniu

Na kongresach uczestniczki wymieniają się doświadczeniami, uczą się, wspierają wzajemnie, podnoszą świadomość, budują sieć relacji personalnych, zawodowych, publicznych, które są im później pomocne w życiu – mówi Marta Mazurek, pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom.

Kongres to nie tylko jedno spotkanie, raz do roku. To też liczne konferencje, warsztaty, czy wykłady w wymiarze lokalnym. Działa też Letnia Akademia Kongresu Kobiet, podczas której uczestniczki poznają prawa kobiet, wzmacniają się i integrują, zyskując motywację do działania społecznego, politycznego i biznesowego.

Celem powołania Kongresu było wzmocnienie głosu i pozycji kobiet w całej Polsce, nie tylko w Warszawie. Dziś Kongres jedzie tam, gdzie są silne organizacje kobiece, silne pełnomocniczki kongresowe i silna władza samorządowa – tłumaczy Magdalena Środa, członkini Zarządu oraz Rady Programowej Stowarzyszenia.

Oprócz debat głównych poświęconych polityce światowej i krajowej oraz tematom ważnym i aktualnym, nad których doborem organizatorki zaczęły pracować dzisiaj w Poznaniu, jest około 15 centrów tematycznych, w tym m.in. gospodarka, edukacja, zdrowie, polityka, kultura, macierzyństwo, feminizm czy ekologia oraz sprawy duchowe.

Kongres to również wiele praktycznych, wielotematycznych warsztatów, wiele swobodnej dyskusji i wymiany informacji. Udział w Kongresie Kobiet jest bezpłatny, jedynym warunkiem jest zarejestrowanie się. Rejestracja będzie dostępna na stronie: www.kongreskobiet.pl.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz