K U L T U R A

Koncert Sołacki nad Rusałką – Piotr Kuźniak

Piotr Kuźniak  Foto: materiały prasowe / FB / /piotr.kuzniak.902

Podczas kolejnego Koncertu Sołackiego nad jeziorem Rusałka usłyszymy cenionego poznańskiego multiinstrumentalistę, członka Trubadurów Piotra Kuźniaka. Wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę, 15 sierpnia o godzinie 19:00

Piotr Kuźniak w wieku 4 lat rozpoczął naukę gry na akordeonie. Jako kilkuletni chłopiec był już solistą orkiestry akordeonistów Woźniewicza, z którą nagrywał dla Programu II Polskiego Radia. W 1956 roku wziął udział w egzaminie do Poznańskich Słowików. Zastąpił Wojtka Kędziorę, znanego później jako Wojciech Korda. Po pół roku został solistą. W chórze śpiewał do wiosny 1963 roku. Brał m.in. udział w nagraniu płyty “Poznańskie Słowiki Śpiewają”, z utworami Mozarta, Chopina i Paderewskiego. Z chórem koncertował m.in. w Bułgarii, Rumunii oraz we Francji.

Występował w duecie ze swoją siostrą. Za namową gitarzysty Leszka Patalasa, artyści utworzyli trio. Wystartowali na Szczecińskim Festiwalu Młodych Talentów, gdzie zajęli pierwsze miejsce. Tam Kuźniak poznał Czesława Niemena. Piotr był również założycielem grupy Szafiry, w której występowała Anna Jantar.

Utworzył z Andrzejem Dąbrowskim pierwszy męski duet w Polsce, nagrywając wiele piosenek dla Polskiego Radia. Oprócz tego artysta grał w kilku innych zespołach, odnosząc sukcesy. W 1993 roku, po reaktywacji Trubadurów, zastąpił Krzysztofa Krawczyka. Sporą popularność przyniosły mu interpretacje piosenek Czesława Niemena. Od 2012 roku Kuźniak to również członek formacji Poznakowski Band.

Koncert Sołacki nad Rusałką – Piotr Kuźniak

Scena nad Rusałką
niedziela, 15 sierpnia, godzina 19:00

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / FB / /piotr.kuzniak.902

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz