Oborniki

Komunikacja między Obornikami a Poznaniem

Pierwszi pasażerowie nowego dworca PKS - Poznań 23.11.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Połączenia autobusowe między Obornikami a Poznaniem nie zostaną zlikwidowane. Gmina Oborniki przeznaczyła na ich dofinansowanie 73.000 złotych.

To bardzo istotna decyzja dla mieszkańców dojeżdżających do Poznania w kontekście problemów PKS i zamiaru likwidacji połączeń do tej pory finansowanych przez miasto Poznań – informują przedstawiciele Gminy.

Każdego dnia między trasę między tymi miastami pokonuje dużo osób dojeżdżając do szkół, uczelni i do pracy. Grożąca likwidacja połączeń autobusowych znacznie utrudniła by ich sytuację. Dzięki decyzji obornickich radnych połączenia te zostały zabezpieczone do końca 2020 roku.

Zarządzaniem przewozami pasażerskimi PKS zajmie się Powiat Poznański, a finansowanie zapewnią zainteresowane gminy.

Kolejną dobrą wiadomością jest planowane na początek 2020 roku uruchomienie połączeń kolejowych. Bany* Poznańskiej Kolei Metropolitalnej w godzinach komunikacyjnego szczytu mają kursować co około 30 minut.

*bana – to w gwarze poznańskiej pociąg

Zasięg Poznańskiej Kolei Metropolitalnej będzie coraz większy, aby usprawniać ruch nie tylko w samej aglomeracji. Do 2021 roku aktywowane będą także połączenia z Gniezna, Kościana, Rogoźna, Wronek i Wrześni.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, fb / Metropolia Poznań, Poznańska Kolej Metropolitalna

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz