K U L T U R A POZnań

Komfortka – ważne społecznie miejsce w Poznaniu

6UoBcH  Foto: PSĆ

Otwarte po remoncie Centrum Inicjatyw Rodzinnych wzbogaciło się o wyjątkowe miejsce ,,Komfortkę’’. Nazwa nie jest przypadkowo i została wybrana w ogólnopolskim konkursie na nazwę.

Komfortka to miejsce, w którym będzie można przewinąć dorosłą osobę z niepełnosprawnością ruchową korzystającą z pieluch. Lokalizacja takiego miejsca w centrum Poznania to silny sygnał władz miasta, że osoby z niepełnosprawnościami są ważne i należy im się w przestrzeni publicznej komfortowe miejsce, w którym w godnych warunkach będą w stanie zrealizować swoje potrzeby.

Dzięki zainstalowaniu przewijaka Poznań dołączył do akcji ,,Przewijamy Polskę’’. Akcja ta to inicjatywa koalicji pięciu organizacji pozarządowych, która powstała 5 maja 2021 r. w Europejskim Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Poznań w koalicji reprezentuje Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka”.

Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy Placu Wolności czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. W CIR poza uzyskaniem informacji o szerokiej ofercie miasta Poznania skierowanej do rodzin będzie można odebrać Kartę Dużej Rodziny.

Użyte w artykule zdjęcia: PSĆ

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz