Górnik Zabrze – Lech Poznań 0:1 (0:0)

3. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Górnik Zabrze  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

3. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Górnik Zabrze Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterKolejorz zagra dzisiaj na wyjeździe mecz 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Spotkanie z Górnikiem Zabrze. To bardzo ważny mecz, bo Lech zajmuje w tej chwili w tabeli 2 miejsce z 32 punktami, a gospodarze 4 miejsca z 31 punktami. Obie drużyny są w grupie pościgowej za Legią Warszawa. Początek meczu o 17:00.

Po bardzo dobrym początku rundy wiosennej przez Kolejorza przeżyliśmy spore rozczarowanie po przegranej z Polonią Warszawa. Podobnie tę rundę rozpoczęli zabrzanie. Górnik na inaugurację wygrał 1:0 z Piastem Gliwice, choć rozmiary zwycięstwa powinny być zdecydowanie wyższe.

Do dzisiejszego spotkania Lech przystąpi osłabiony. Na boisku nie będzie kontuzjowanych Manuela Arboledy i Patryka Wolskiego. Wracają natomiast Piotr Reiss oraz Łukasz Teodorczyk.

Jeszcze większe problemy kadrowe ma szkoleniowiec Górnika. Adam Nawałka nie będzie mógł liczyć na kontuzjowanych Mariusza Magiery, Mateusza Zachary i Przemysława Oziębały. Za kartki zawieszony jest natomiast Mariusz Przybylski.

Lech Poznań – Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Ivan Djurdjević, Hubert Wołąkiewicz – Rafał Murawski, Łukasz Trałka – Karol Linetty, Kasper Hamalainen, Aleksandar Tonev – Bartosz Ślusarski

Górnik Zabrze – Łukasz Skorupski – Paweł Olkowski, Adam Danch, Oleksandr Szeweluchin, Sewweryn Gancarczyk – Grzegorz Bonin, Bartosz Iwan, Aleksander Kwiek, Sergiej Mosznikow – Wojciech Łuczak – Tomasz Zahorski

Górnik Zabrze

0 - 1

KKS Lech Poznań

• Dziękujemy za wspólne kibicowanie!
  • 90+5' KONIEC MECZU - Kolejorz wraca z punktami 🙂
  • 90+4' Nakoulma tym razem fauluje Trałkę
  • 90+4' Nakoulma fauluje, ale chyba przez przypadek Kamińskiego
  • 90+3' Lech atakuje bez przekonania - bardziej jest to markowanie gry niestety
  • 90+2 cała drużyna przy rożnym pod naszą bramką - nawet Skorupski
  • 90+1 Górnik nie rezygnuje, cały czas stara się wyprowadzić skuteczny atak
  • 90' Nakoulma strzela i pudłuje!!!!!!!!!!!!!!! nadal mamy 0:1 🙂
  • 89' chyba Kamiński Iwana zablokował
  • 89' Iwan...... karny ale za co???
  • 87' ostra wymiana zdań między Burić'em a własną obroną - prawie na pięści
  • 86' Ceesay pięknie dzisiaj stopuje zapędy Górnika - teraz kolejny raz
  • 85' KOLEJORZ - Tonev kończy grę, a rozpoczyna Mateusz Możdżeń
  • 83' KOLEJORZ - Linetty schodzi wchodzi Lovrencsics
  • 82' Mosznikow pada jak długi w naszym polu karnym - piękna gra - ale teatralna 😉
  • 81' Wołakiewicz wznawia grę po aucie
  • 80' zdobyć jeszcze jedną bramkę - Górnik zaczyna grać coraz odważniej, choć nadal niedokładnie
  • 78' Teodorczyk po podaniu od Linetty pogubił sie i zmarnował szansę na kolejną akcję, która mogła zakończyc się 2 golem
  • 77' Tonev atakuje bramkę, al Skorupski ryzykując wybiega mu daleko naprzeciw - obrony Górnika praktycznie nie było!
  • 76' Oleksandr Szeweluchin faulowany
  • 76' Łuczak dośrodkowuje, ale Ceesay przechwytuyje piłkę
  • 73' Linetty zauważył, że bramka Górnika jest pusta, ale nic z tego - to było by za piękne 😉
  • 71' Mączyński zamiast Kwieka
  • 71' Jeleń zmienia Nahorskiego
  • 71' GÓRNIK schodzi Bonin wchodzi Nakoulma
  • 71' Linetty dośrodkowuje, ale za mocno
  • 71' Górnik rzuca się do ataku, ale cały czas brakuje dokładności
  • 70' szykują się zmiany w Górniku
  • 68' Oleksandr Szeweluchin za uderzenie łokciem Trałki
  • 68' chyba dostał z łokcia - jest potrzebna interwencja lekarza
  • 67' aut na wysokości naszego pola karnego, na boisko pada po walce o piłkę Trałka
  • 66' Burić interweniuje bardzo niepewnie
  • 66' 5 rożny dla Górnika
  • 63' za faul zostaje ukarany Murawski
  • 62' Wołąkiewicz wykonuje i zamienia rzut karny na gola!
  • 61' Linetty, do Hamalainena, potem znowu do Linettego - po chwili mamy karny!!!! po ręce Gancarczyka - ten dostaje żółtą kartkę ze dyskusje chyba z sędzią
  • 60' Djurdjević popełnia błąd i atakuje Zahorski - na szczęście Djurdjević wybija za linię - rożny dla gospodarzy
  • 59' Kamiński faulowany przez Zahorskiego - kończy się na ostrzeżeniu
  • 58' Górnikowi coraz trudniej podejść pod naszą bramkę - brawo teraz dla naszej obrony! 🙂
  • 56' Trałka faulowany przez Olkowskiego
  • 54' Lech uspokaja tempo, usypia i szybko wyprowadza atak, Teodorczyk silnie strzela ale broni Skorupski, poprawia jeszcze Hamalainen
  • 53' dwie groźne akcje Lecha w ciągu kilku zaledwie minut - oby się nie potwierdziło powiedzenie, że zmarnowane sytuacje... itd itp
  • 52' 3 naszych na 2 - szybki kontratak Tonev do Teodorczyka, ale strzał obroniony - szkoda...
  • 51' Wołakiewicz dośrodkowuje w pole karne Górnika, ale znowu obrona skutecznie odpiera atak, po chwili Tonev strzela z 30 metrów, ale za wysoko
  • 50' Hamalainen był bliski strzelenia gola!!!!!!!!!!!!!!!! mecz zaczyna przyspieszać 🙂
  • 49' Danch niemal sam na sam z Burić'em - poważny błąd naszej obrony!!!
  • 49' Gancarczyk wykonuje krótko i szybko piłka znajduje się ponownie na połowie Górnika
  • 48' Łuczak na prawo do Bonina, ale strzał zablokowany, jeszcze raz Bonin i jest rożny po naszej obronie
  • 47' zamieszanie pod bramką Skorupskiego, ale wyjasniona przez bramkarza gospodarzy
  • 46' KOLEJORZ - Ślusarski został zastąpiony przez Teodorczyka
  • 46' zaczyna się II połowa
  • 45' koniec pierwszej połowy, bardzo wyrównanej
  • 45' Ślusarski sam na sam z bramkarzem, ale piłka kozłuje i nie dał rady wykorzystać tej sytuacji - szkoda
  • 44' dobre wykonanie rzutu wolnego, w pole karne, ale było tam tak gęsto, że po raz kolejny daliśmy radę odeprzeć atak
  • 43' Linetty fauluje - Górnik ma wolny
  • 43' Ślusarski niedokładnie podaje do Toneva (chyba) i piłka znów wędruje do Górnika
  • 42' grę po nieudanym wykonaniu rożnego wznawia Burić, Muraś próbuje strzelić z zaskoczenia, ale nic z tego - nadal czekamy na gola
  • 42' Gancarczyk pilnowany przez Ceecaya wywalczył rózny
  • 38' niby piłka cały czas w ruchu miedzy biegającymi cały czas zawodnikami, ale tak naprawdę niewiele się dzieje - teraz Górnik był bliski strzelenia w kierunku bramki, ale nasza obrona była szybsza 🙂
  • 37' znowu wyrównana gra, Hamalainen poślizgnął się próbując podać do Linetty i tracimy dobrze zapowiadjącą się szansę na atak bramki
  • 36' Bonin podaje do środka, gdzie biegnie Zachorski, ale piłkę wyłapuje Burić, który wybiega z bramki
  • 34' Tonev kolejny raz atakuje z dstansu bramkę ale za słabo
  • 33' dwa strzały w stronę bramki Buric'a, ale obie piłki zablokowane przez stojących jak mur naszych obrońców
  • 32' Wołąkiewicz, Tonev i piłka do Górnika, po chwili jednak odzyskujemy i Tonev strzela z dystansu. ale mocno pudłuje
  • 31' gra jakoś się nie klei... ale jak zaczynam marudzić, to zawsze pada bramka - liczę na to 😉
  • 30' Kwiek bardzo niebezpiecznie tańcząc z piłką zbliża się do bramki, ale ta zostaje wybita na aut przez naszą obronę - gospodarze mają rożny
  • 28' Djurdjević fauluje Łuczaka
  • 28' szeroko próbowali zawodnicy Górnika atakować naszą bramkę, ale dość łatwo przechwycililśmy piłkę i oddaliliśmy zagrożenie
  • 26' Linetty fauluje Gancarczyka - tylko ostrzeżenie
  • 25' cały czas brakuje zmasowanego ataku na bramkę Górnika - obrona jest bardzo szczelna
  • 24' Hamalainen biegnie lewą stroną, jednak obrona uniemożliwia mu skuteczne podanie do Ślusarskiego lub strzał na bramkę - szkoda
  • 23' szybka kontra Górnika prawą stroną, jednak Bonin wykonuj dziwne podanie i gospodarze trać okazję
  • 22' mamy rożny - wykonuje go Hamaleinen, piłkę dostaje Ślusarski, który silnie strzela - w światło bramki, ale piłkę pewnie łapie Łukasz Skorupski
  • 21' Łuczak strzela w stronę bramki z dystansu - gdyby zamiast tego podał do swojego kolegi biegnącego prawą stroną było by niebezppiecznie, a tak to piłka minęła o kilkanaście centymetrów słupek
  • 20' Gancarczyk fauluje Linettego i mamy wolny blisko naszego pola bramkowego
  • 17' Łuczak obszedł Wołąkiewicza, podaje do Bonina a ten... strzela - trudno powiedzieć, czy do kogoś, czy na bramkę - piłka poszybowała ponad bramką na aut
  • 15' Hamalainen traci piłkę, którą dostaje od Wołąkiewicza i to gospodarze teraz grają nam nieco na nosie
  • 14' zaczynamy chyba dominować na boisku, Lech zaczyna grać dokładniej - czas na bramę 🙂
  • 13' dośrodkowanie Łuczaka, odważny atak na naszą bramkę, ale przechwytujemy i kontratakujemy - na razie jednak obrona Górnika dobrze wykonuje swoją pracę
  • 12' coś było nie tak z piłką, która właśnie została wymieniona - tą nową zaczyna grać Burić
  • 11' trudno powiedzieć obiektywnie, która drużna dominuje przez pierwsze minuty - gra dość wyrównana
  • 10' Teraz Wołąkiewicz faulowany przez Bonina
  • 9' rzut wolny, przejmujemy piłkę i Linette podaje do pędzącego Toneva, ale mało precyzyjnie - szkoda
  • 9' faulowany Łuczak, ale kończy się tylko ostrzeżeniem dla Wołąkiewicza
  • 8' Trałka dostaje piłkę, ale sędzia odgwizduje spalonego - słusznie
  • 7' łuczak na szczęście pogubił się pod naszą bramką, bo zaczynała się budować niebezpieczna sytuacja, szybka kontra Kolejorza niestety nieskuteczna, choć ciekawie pomyślana
  • 5' mamy rożny? nie...
  • 4' z góry przepraszam za literówki - wiem - będą się zdarzać
  • 3' Górnik ma wolny, ale szybko przejmujemy piłkę, równie szybko ja tracąc... ale Wołąkieiwcz z piłką biegbnie lewą stroną, podaje do rozpędzionego Ślusarza, ale z bramki wybiega bramkarz Górnika i łapie piłkę
  • 2'30" Piękne podanie do wysuniętego Ślusarza, ale zostaje powalony - choć w polu karnym, to czysto
  • 2' Ślusarski do Linettego, który biegł w kierunku bramki, ale piłkę przechwycili gospodarze
  • 1' Wołąkiewicz leży już na trawce... mamy wolny
  • 0' Zaczynamy - kto wygra mecz? ... kto wygra mecz? ... kto wygra mecz?
  • Stadion Górnika wygląda jak wielki, betonowy bunkier - w przebudowie...