BizNews

Kolejny norweski kontrakt poznańskiej spółki

Torpol  Foto: Torpol

Spółka zależna poznańskiej firmy Torpol podpisała kolejny kontrakt w Norwegii. Umowa została zawarta na okres jednego roku z możliwością przedłużenia o kolejne trzy lata, a jej wartość szacowana jest na 40.000.000 koron norweskich.

Przypominamy, że test to już drugi kontrakt kolejowy, który udało się w Norwegii pozyskać spółce córce poznańskiej firmy Torpol. Podobnie jak pierwszy, dotyczący on przebudowy układu torowego stacji Hamar.

Pozyskanie kolejnego kontraktu kolejowego w Skandynawii jest ważnym elementem strategii rozwoju działalności Grupy Torpol – komentuje Grzegorz Grabowski, prezes poznańskiej spółki – liczymy, że nasza norweska spółka pozyska do końca roku kolejne kontrakty o wartości kilkudziesięciu milionów koron.

Umowa została z Jernbaneverket, czyli Norweskimi Kolejami Państwowowymi, został podpisana w Oslo. Na jej podstawie spółka Torpol Norge wybuduje na terenie północnej Norwegii urządzenia zabezpieczające tereny i linie kolejowe.

Prace będą prowadzone będą na terenie Nordlandsbanen i Ofotbanen, od miejscowości Steinkjer w kierunku północnym do Bjørnfjell.

Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne panujące w tamtejszym regionie, zabezpieczenia linii kolejowych mają niezwykle ważne znaczenie dla utrzymania prawidłowego ruchu pociągów – dodaje Piotr Sarnowski, prezes spółki Torpol Norge.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz