Sport

Kolejne zwycięstwo Enena Energetyka Poznań

Enea Energetyk Poznań - KS BAS Kombinat Budowlany Białystok  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Enea Energetyk Poznań rozegrał 7. kolejkę 1 ligi siatkówki kobiet. W hali UAM energetyczne pokonały 3:0 (25:19, 25:23,25:14) KS BAS Białystok. Najlepszą zawodniczką meczu została Agata Plaga.

Sobotni mecz był trzecim z rzędu wygranym za 3 punkty. Siatkarki Enea Energetyka Poznań prezentują bardzo dobrą formę na treningach, co procentuje na meczach. Mecz z Białymstokiem od początku był podyktowany pod dyktando gospodarza. Energetyczne szybko objęły prowadzenie i utrzymały je do ostatniego gwizdka.

Założenie było wygrać za 3 pkt i udało się. Wyjątkowo musiałyśmy zagrać o godzinie 20:00. Jest to późna pora na mecz, zawsze gramy o 17:00 i o 20:00 to ja już jem kolację. – mówi Agata Plaga Trzeba być elastycznym i profesjonalnym w tym co się robi i taka jest nasza drużyna. Jestem bardzo zadowolona z postawy całego zespołu. Każda zawodniczka pokazała, że jest gotowa do gry. Za tydzień jedziemy do Mielca i chcemy przywieźć 3 pkt – podkreśla MVP sobotniego meczu

Hala UAM przy ulicy Zagajnikowej w tym sezonie jest miejscem rozgrywania domowych spotkań zespołu.

W sobotę musiały zostać rozegrane dwa mecze: koszykarek AZS-u i nasz. Stąd taka późna godzina meczu. Bardzo nas cieszy taka liczna obecność kibiców na trybunach, pomimo późniejszej godziny. To pokazuje, że mamy swoją społeczność, która jest z naszym klubem na dobre i złe – podkreśla kierownik zespołu Iwona Zuzel

Na meczu, poznański klub miał przyjemność gościć Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, dr Ewę Bąk. Miasto Poznań od lat wspiera siatkówkę i jest generalnym sponsorem klubu Enea Energetyka Poznań.

Głównym sponsorem pierwszoligowe zespołu jest firma Enea. Udział w rozgrywkach 1 ligi siatkówki kobiet klub zawdzięcza także sponsorowi strategicznemu, którym jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania – oraz współpracy partnerów: Catering dietetyczny Żryj Zdrowo oraz Fabryka Formy.

Patronat medialny nad klubem sprawuje również lepszyPOZNAN.pl

Kolejne spotkanie z siatkówką w Poznaniu będzie miało miejsce w sobotę 20 listopada. W hali przy ulicy Zagajnikowej gościć będziemy SAN-Pajdę Jarosław.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz