Aglomeracja

Kolejne urodziny poznańskiego schroniska

51. urodziny schroniska w Poznaniu (30.05.2015)  Foto: © Karolina Kiraga

Poznańskie schronisko dla zwierząt ma już 52 lata. Na wspólne świętowanie zaprasza w sobotę 4 czerwca od godziny 10:00. Miłośnicy zwierząt będą mogli wykonać zabawki dla podopiecznych schroniska, zabrać psa na spacer, a także dowiedzieć się więcej o adopcji zwierząt.

Schronisko dla zwierząt przy ul. Bukowskiej urodziny obchodzi dokładnie 1 czerwca, ale impreza odbędzie się w sobotę, 4 czerwca, między 10:00 a 15:00. Uczestnicy wydarzenia będą m.in. mogli porozmawiać z behawiorystką Małgorzatą Muchowską na temat przygotowań do adopcji zwierzęcia. Specjalistka udzieli porad n.p. o tym, jak przygotować swojego obecnego pupila, do powiększenia grona czworonożnych przyjaciół.

Zwierzęta, szczególnie młode, potrzebują dużo uwagi, zabaw i opieki od pracowników schroniska, tego dnia można im pomóc. Nie brakuje wolontariuszy, chętnych wybrać się w tę sobotę na spacer z pupilem ze schroniska. Organizatorzy prowadzili zapisy, a teraz apelują by nie wysyłać już zgłoszeń, ponieważ limit jest wyczerpany. Dla kogo zabrakło towarzysza na spacer, może przyjść do schroniska i zrobić dla niego zabawkę. Natomiast w kociarni odbędzie się wspólne czytanie na głos, a głównymi słuchaczami mają być właśnie koty.

Na urodziny nie wypada przychodzić z pustą ręką. Mieszkańcy schroniska potrzebują przede wszystkim jedzenia. Mile widzianym prezentem będzie karma i smakołyki dla dorosłych psów i szczeniaków. Koty potrzebują termoforów i słoiczków gerbera, które świetnie sprawdzają się, kiedy koty przestają pić mleko.

W poznańskim schronisku mieszka około 130 psów i 60 kotów. Każdego dnia ich liczba się zmienia. Niektóre szczęśliwie znajdują dla siebie dom, a inne zabłąkane lub chore trafiają do schroniska.

Warto podkreślić, że ośrodek w Poznaniu był pierwszym w Polsce, zbudowanym od podstaw schroniskiem dla zwierząt. Od 1992 r. należy do Miasta Poznania. Od tego czasu rozwinęło się pod względem infrastruktury i jakości opieki weterynaryjnej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz