Śrem

Kolejne miejsca pomiaru jakości powietrza

Dym z komina  Foto: fb Poznań.Antoninek / Agnieszka

Nowe czujniki smogowe zostały właśnie zamontowane na terenie Gminy Śrem. Jakość powietrza badana jest w tej chwili w 15 lokalizacjach.

Dwa nowe czujniki smogowe zostały zamontowane na prawobrzeżnej części Śremu – informują przedstawiciele Urzędu Miasta.

Działają już one na terenie Zespołu Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 30 oraz na budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Józefa Wybickiego przy ul.  Poznańskiej 11.

Na terenie gminy Śrem działa już łącznie 15 stacji pomiarowych jakości powietrza. Pozwalają one na precyzyjną, dogłębną analizę stanu powietrza na prawobrzeżnej części Śremu, w szczególności pyłu zawieszonego pm10 i pm2.5

Stacje pomiarowe jakości powietrza zamontowane są przy szkołach podstawowych nr 1, 2, 4, 5 i 6 w Śremie oraz szkołach w Nochowie, Bodzyniewie, Pyszącej, Krzyżanowie, Zbrudzewie i Dąbrowie , przy Centrum Sportowym Psarskie, Świetlicy Wiejskiej Wyrzeka. Nowe lokalizacje to wymienione już LO im. Wybickiego i Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich.

Zamontowane mierniki na bieżąco analizują powietrze wokół siebie i dostarczają kompletnej wiedzy na temat jego składu – dodają urzędnicy – monitorowane aktualne dane przekazywane są do serwisów internetowych oraz aplikacji na urządzeniach mobilnych.

Użyte w artykule zdjęcia: fb Poznań.Antoninek / Agnieszka

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz