Buk Dopiewo Oborniki Śrem

Gmina przyjazna zwierzętom

Kejter w schronisku  Foto: Schronisko Azorek Oborniki

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Buku otrzymało ostatnio dodatkowe bejmy na swoją działalność. Sama Gmina Buk otrzymała natomiast certyfikat Gmina przyjazna zwierzętom.

Certyfikaty oraz dofinansowanie otrzymały również inne Gminy z Metropolii Poznań, które zgłosiły się do programu. Inicjatorem jest samorząd województwa wielkopolskiego.

Otrzymaliśmy 70 wniosków na prawie 1.000.000,00 złotych – powiedział Jacek Bogusławski z Zarządu Województwa Wielkopolskiego – to oznacza, że gminy odpowiedziały bardzo pozytywnie na zaproponowany przez nas program, a za każde dobro, które miasta i gminy z Wielkopolski okazują zwierzętom, jesteśmy po stokroć wdzięczni.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył łącznie na ten program 300.000 zł. Certyfikaty zostały właśnie wręczone podczas spotkania, które odbyło się w schronisku dla zwierząt w Dopiewie. Z naszej Metropolii dofinansowanie otrzymały gminy Buk, Dopiewo, Oborniki, Stęszew i Śrem.

Za tak cenną inicjatywę, dzięki której dostrzeżone zostało zadanie gminy polegające na prowadzeniu i utrzymaniu schroniska dla bezdomnych zwierząt podziękował m. in. Burmistrz MiG Buk Paweł Adam.

Tym samym doceniona została też praca wolontariuszy w schronisku, którzy poświęcają swój czas na bezinteresowną pomoc na rzecz zwierząt – powiedział Paweł Adam – mam też nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia rozpropagują działalność schroniska i nasi mali czworonożni przyjaciele będą mogli znaleźć swój dom.


 

Każdego tygodnia w wielkopolskich schroniskach pojawiają się nowe zwierzęta. Jak podkreśla Urząd Marszałkowski odpowiedzialna polityka na rzecz zwierząt musi obejmować coraz więcej samorządów oraz edukację społeczną w tym zakresie. 

Oto gminy, które otrzymały certyfikat Gmina przyjazna zwierzętom oraz kwoty dofinansowania w ramach tego programu:

Miasto i Gmina Buk – 15 400,00 zł. 
Gmina Oborniki – 30 000,00 zł.
Gmina Dopiewo – 30 000,00 zł.
Gmina Stęszew – 15 000,00 zł.
Gmina Śrem – 15 000,00 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Buk, Schronisko Azorek Oborniki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz