Stare Miasto

KOLEJNE GRATOWISKO W POZNANIU! ul. Wrzesińska 12

Torba od Gratowiska  Foto: lepszyPOZNAN / ag

Od dzisiaj czynne będzie drugie już w Poznaniu Gratowisko. To potoczna nazwa Punktu Gromadzenia Odpadów Problemowych. Do tej pory, na przykład ze starym telewizorem,  trzeba było jechać na ulicę 28 Czerwca 1956 r. Od dziś pozbyć się będzie można kłopotliwych staroci również na ulicy Wrzesińskiej 12 (właściwie od jutra, bo dziś nastąpi tylko oficjalne otwarcie). To właśnie pod tym adresem zaczyna działać nowe Gratowisko! To ucieszy z pewnością mieszkańców północnej i wschodniej części miasta, bo na przykład ze świetlówkami, bateriami, meblami, sprzętem AGD, czy odpadami budowlanymi nie będą musieli jechać na drugi koniec miasta.

Gratowisko przy ul. Wrzesińskiej 12 czynne będzie od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00, oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

Mamy nadzieje, że drugie Gratowisko nie będzie ostatnim otwartym w Poznaniu. Część mieszkańców naszego miasta, mimo że chwali się takimi cechami jak poznańska solidność czy zamiłowanie do porządku niestety w rzeczywistości okazują się ludźmi trochę leniwymi. Gdy punktów takich jak ten przy Wrzesińskiej 12 będzie więcej  być może mniej będzie śmieci w lasach.

Na Gratowisko każdy mieszkaniec Poznania może przywieźć swoje odpady problemowe pochodzące z gospodarstwa domowego:

– zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

– termometry rtęciowe

– świetlówki i żarówki energooszczędne

– zużyty olej silnikowy oraz filtry olejowe

– stare farby i rozpuszczalniki oraz różnego typu środki i odczynniki chemiczne

– baterie i akumulatory

– przeterminowane leki

– stare meble i inne odpady wielkogabartytowe

– skoszona trawa, liście itp.

– gruz z drobnych remontów.

Gdzie szukać Gratowiska przy ulicy Wrzesińskiej 12? Kliknij zdjęcie poniżej:

nowe Gratowisko - ul. Wrzesińska 12 Foto: google maps

Przypominamy, że Gratowisko przy ulicy 28 Czerwca 1956r. nr 284 (przy starym stadionie Lecha) czynne jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

4 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • brakuje linku do tej strony na epoznań, odpady.org i pewnie jeszcze w wielu miejscach bo nie mogłem znaleść tego adresu – pozdrawiam

  • Wrzesińska, oto przykład jak nawet na “śmietniku” może być WZOROWY porządek. Brawo!