Aglomeracja

Koleją szybciej do Szczecina

Autobus - Dworzec PKP  Foto: Zarząd Transportu Miejskiego

Jest pozwolenie na budowę dla kolejnego etapu modernizacji linii kolejowej E59 z Poznania Głównego do stacji Szczecin Dąbie. Prace mają się toczyć na 34-kilometrowym odcinku Rokietnica – Wronki.

Zakres prac modernizacyjnych obejmuje w szczególności układ torowy wraz z odwodnieniem, sieci i urządzenia kolejowe, obiekty inżynieryjne, przejazdy kolejowo-drogowe, modernizację przystanków osobowych Pamiątkowo i Baborówko oraz stacji kolejowych w Szamotułach i Wronkach.

Przebudowa linii kolejowej ma na celu osiągnięcie parametrów techniczno-eksploatacyjnych umożliwiających przejazd pociągów pasażerskich z prędkością do 160 km/h i pociągów towarowych do 120 km/h. Inwestycja wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo – drogowych, wyeliminuje bariery architektoniczne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, a także ograniczy negatywny wpływ linii kolejowej na środowisko – informują służby wojewody.

Inwestycja jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Łącząc Europę” i stanowi część realizacji planu modernizacji sieci transeuropejskich korytarzy transportowych.

W październiku inwestor – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymał także pozwolenia na budowę dla branży sieci linii potrzeb nietrakcyjnych oraz sterowania ruchem kolejowym na odcinku Rokietnica – Wronki.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, Zarząd Transportu Miejskiego

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz