K U L T U R A

„Koda (a tribute)” do muzyki Krzysztofa Komedy

IMG_7604  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Towarzyszący festiwalowi Era Jazzu spektakl „Koda (a tribute)” do muzyki Krzysztofa Komedy został zaprezentowany w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek.

„Koda (a tribute)” powstał w wyniku piętnastoletniej współpracy dwojga poznańskich artystów – Janusza Orlika i Joanny Leśnierowskiej. Jest hołdem złożonym wybitnemu artyście i jego muzyce Krzysztofowi Komedzie.

Ta rozmowa ma wiele nieoczekiwanych brzmień, zwrotów i barw i – co dla mnie najważniejsze – wciąż jest wyzwaniem. (…) Koda ma znamiona premiery, która powinna zostać zapisana w historii, nie tylko dlatego, że formalnie stanowi ukoronowanie piętnastoletniej, intensywnej pracy duetu Leśnierowska – Orlik. Sama okoliczność premiery zawiera w sobie ambiwalencję – (…) nie pozwala zapomnieć o zbliżającym się finale pewnej epoki. (…) Struktura Kody rozpięta jest więc na osi czasu – jako rodzaj podsumowania w naturalny sposób odnosi się do przeszłości, ale czyni to w celu wypracowania nowego języka, czyli pójścia o krok dalej, w przyszłość. – Anna Królica, taniecpolska.pl

Choreografia: Janusz Orlik / Joanna Leśnierowska

wykonanie: Janusz Orlik

muzyka: Krzysztof Komeda („Svantetic”, „Nightime, Daytime Requiem”, „Litania”)

przestrzeń i światło: Joanna Leśnierowska

realizacja technicza: Łukasz Kędzierski

oprawa wizualna: Michał Łuczak

produkcja: Art Stations Foundation

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz