K U L T U R A

Espen Eriksen Trio – Czas Komedy

Era Jazzu - ESPEN ERIKSEN Trio  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Zapowiadał się znakomity wieczór i taki właśnie był. W ramach Ery Jazzu w Sali Wielkiej w sobotę wystąpiła poznańska formacja Grit Ensemble oraz norweski Espen Eriksen Trio.

Zanim na scenie pojawiło się norweskie trio przed zgromadzoną publicznością zagrali poznańscy muzycy.

Grit Ensemble to zespół, który powstał w roku 2013. Muzycy zafascynowani muzyką Krzysztofa Komedy założyli zespół, którego liderem jest kontrabasista Patrykiem Piłasiewiczem.

Choć Grit Ensemble to zespół, który ma bardzo akustyczny fundament, nie chcemy się zamykać i ciągle poszukujemy, inspiruje nas także muzyka elektroniczna w której jest cała masa pięknych brzmień, które pozwalają inaczej spojrzeć na narrację w muzyce – wyjaśnia Patryk Piłasiewicz.

Zespół tworzą: Kacper Grzanka (trąbka, flugelhorn), Maciej Sokołowski (saksofon tenorowy), Piotr Rakowski (wibrafon), Piotr Scholz (gitara, ukulele), Andrzej Konieczny (perkusja, electronics), dwaj pianiści Jakub Królikowski i Krzysztof Dys oraz kontrabasista Patryk Piłasiewicz.

Muzycy zaprezentowali nowe oblicze kompozycji K. Trzcińskiego w „Komeda Deconstructed” ze swojego albumu, który ukazał się w roku 2015 i który został bardzo dobrze przyjęty, stając się ważnym epizodem w „komedowskiej” dyskografii.

Skandynawskie trio przedstawił premierowy program „Czas Komedy”.Były to impresje-kompozycje Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego wraz z premierowym wykonaniem specjalnie dedykowanego utworu „Komeda”.

Espen Eriksen Trio to zespół, który założył pianista i kompozytor Espen Eriksen w 2007 roku zapraszając do współpracy kontrabasistę Larsa Tormoda Jenseta oraz perkusistę Andreasa Bye’a . Trio szybko dołączyło do elity skandynawskiego jazzu.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz