Aglomeracja

Kobiety za kółkiem nieźle sobie radzą!

Wielkopolanki za kółkiem  Foto: aw

Klementyna Śliwińska to pierwsza poznanianka, która zdobyła prawo jazdy. Automobilistka jest patronką wyjątkowego rajdu, w którym udział biorą wyłącznie kobiety. Już wkrótce na trasach Wielkopolski i na torze Poznań rywalizować będzie kilkadziesiąt pań!

Wielkopolanki za kółkiem Foto: awRajd „Wielkopolanki za kółkiem” to sztandarowa impreza wielkopolskiego Automobilklubu, organizowana od 2001 roku.W pierwszych edycjach był to rajd organizowany z okazji Dnia Kobiet, później wprowadzono ograniczenie, mówiące o tym, ze kierowcą musi być kobieta, a od kilku lat w składzie załogi wchodzą wyłącznie panie. I to okazało się frekwencyjnym strzałem w dziesiątkę!

W dniu rajdu na trasę wyrusza średnio około 80 samochodów a w każdym z nich wyłącznie kobiety. Nie znaczy to, ze na okolicznych kierowców pada blady strach, wbrew wszem panującej opinii radzą dobie one za kółkiem bardzo dobrze – mówi Hubert Piątek, komandor rajdu.

W tym roku trasa rajdu będzie obejmowała tereny Komornik, Lubonia, Puszczykowa, Poznania i Przeźmierowa. Celem przedsięwzięcia organizowanego przez Automobilklub Wielkopolski jest nie tylko samochodowa rywalizacja, ale także promocja atrakcji turystycznych powiatu poznańskiego. Uczestniczki rajdu odwiedzą Muzeum Rolnictwa w Szreniawie oraz Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

Rajd od zeszłego roku nosi imię Klementyny Śliwińskiej, pierwszej wielkopolskiej automobilistki, która w 1914 roku jako pierwsza w Wielkopolsce zdobyła prawo jazdy. Start 8 marca.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz