KKS Lech Poznań – GKS Bełchatów 5:0 (1:0)

19. kolejka T-Mobile Ekstarklasy - Lech Poznań - GKS Bełchatów 16.03.2013 r.   Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

19. kolejka T-Mobile Ekstarklasy - Lech Poznań - GKS Bełchatów 16.03.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterLech Poznań dzisiaj o godzinie 18.00 na Stadionie Miejskim podejmie beniaminka Ekstraklasy, GKS Bełchatów, który powrócił po rocznej przerwie, w trakcie której grał w I lidze.

Bełchatowianie w 10 meczach zgromadził 19 punktów i jak na razie w ligowej tabeli ustępują tylko Legii. Kolejorz z zespołem z Bełchatowa spotkał się ostatnio przy Bułgarskiej ponad półtora roku temu. Ostatnie wyniki Lecha to 6:2 z Zawiszą, 2:0 z Wisłą i 2:2 z Legią. Jaki tym razem padnie wynik?

5 - 0

GKS Bełchatów

• 20:00 Lech po pięknym meczu, mimo sporej ilości błędów sędziego pokonał GKS Bełchatów 5:0! Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 90+2 Koniec! Lech wygrał 5:0 z GKS-em Bełchatów.
  • 90' 2 minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry.
  • 90' Malarz ledwo rękawicą zmienił tor lotu piłki posłanej przez Kędziorę! Mamy rzut rożny.
  • 87' Oj kibice Lecha mają dzisiaj powody do dumy! Przed chwilą z prawego rogu pola karnego poprawił wcześniejszego kiksa Lovrencsics! Wynik 5:0
  • 86' Piękne rozciągnięcie gry i wejście trójki Formella, Hamalainen i Lovrencsics w pole karne gości. Formella podał do Lovrencsicsa, który przestrzelił!
  • 85' Trzy rożne dla gości wystarczą chyba 🙂
  • 81' GKS rozjeżdżany kolejny raz. Tym razem piękne, prostopadłe podanie do Lovrencsicsa i gol! Wynik 4:0
  • 80' Lech: Keita za Pawłowskiego
  • 79' Basta faulował Pawłowskiego i jest rzut rożny dla Lecha.
  • 75' Pawłowski na spalonym.
  • 74' GKS: Bartosiak za Komolova
  • 71' Spokojnie wbiegł w pole karne, mając dwóch obrońców przed sobą, którzy jeszcze mu nie zagrażali. Podbiegł jedynie Malarz próbując ratować sytuację ale Hamalainen profesorsko przelobował bramkarza gości. I jest 3:0!
  • 69' Mójta z rzutu wolnego strzelał wprost na bramkę Gostomskiego, który pięknie obronił wybijając silny strzał na rzut rożny.
  • 68' Rzut wolny dla gości przed polem karnym Lecha. Dlaczego sędzia nie zabrał ze sobą okularów kiedy faulowany chwilę wcześniej był Pawłowski?
  • 67' Ładne zgranie piłki Pawłowskiego do Formelli i jeszcze ładniejszy zwód tego ostatniego. Niestety Dariusz niezbyt dobrze złożył się do strzału i nie udało się zagrozić bramce Malarza.
  • 66' Pewna interwencja Gostomskiego w polu karnym i przerwany atak gości.
  • 63' Lech: Fromella za Linettego
  • 61' Jevtić zdołał dobiec do piłki przez Malarzem i jeszcze prawie go ominął. Niestety strzał młodego Lechity odbił się bramkarza gości i mamy rzut rożny.
  • 58' GKS: Prokić za Wrońskiego i Późniak za Sawalę
  • 58' Bardzo dobra gra obrony Lecha, Wroński zatrzymany przed polem karnym Lecha.
  • 52' Malarz aż osunął się bramce. Nawet z naszego stanowiska widać było jego minę, gdy piłka złapana przez Malarza wypadła mu z rąk i wpadła do bramki! Lech prowadzi już 2:0!
  • 47' Jevtić zatańczył w polu karnym kiwając aż trzech obrońców i oddał strzał. Malarz miał szczeście bo odpił piłkę wybijając ją na rzut rożny.
  • 45' Lech: Drewniak za Trałkę
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania Lech - GKS Bełchatów.
  • 45+9 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45+9 Linetty ukarany za wejście w nogi, a nie piłkę zawodnika gości w trakcie udaremniania kontry gości. Z naszej perspektywy wyglądało, że było to wejście zgodne z przepisami.
  • 45+7 Mójta faulował Pawłowskiego przy linii prawej autowej - dystans około 20 metrów do bramki.
  • 45+6 Trałka strzela w polu karnym ale piłka odbija się od obrońców.
  • 45+4 Douglas z rzutu wolnego przy prawym rogu pola karnego wrzucił na piąty metr do Lovrencsicsa ale Malarz wybił piłkę na rożny.
  • 45+3 Hamalainen w polu karnym sam na sam trafia w bramkarza. Fakt, że strzał był pod ostrym kątem trochę usprawiedliwia brak bramki.
  • 45' Sędzia doliczył 9 minut do pierwszej części spotkania. Jest to podyktowane przerwą jaka miała miejsce na początku meczu.
  • 43' Sawala ukarany kartką za faul.
  • 42' Pawłowski próbuje przewrotką strzelać ale nie trafia w piłkę. Jeszcze Lovrencsics dopadł do piłki ale strzelając nie trafia obok bramki.
  • 41' Faulowany Pawłowski przy polu karnym gości.
  • 34' Sawala głową próbował pokonać Gostomskiego, który pewnie oburącz złapał piłkę.
  • 29' Pawłowski pod presją obrońcy strzelał z linii 16 metrów i niestety przestrzelił.
  • 26' Linetty szaleje w polu karnym gości ale niestety skutecznie zatrzymuje go obrońca.
  • 25' Ślusarki faulował Wołąkiewicza za co zobaczył żółty kartonik.
  • 20' Ponownie okazja do kontry. Pawłowski prawą stroną boiska samotnie poprowadził piłkę atakowany przez obrońcę, którego bez trudu ograł ale kolejny już go faulował czego sędzia liniowy nie odgwizdał mimo, że był bardzo blisko zdarzenia. Po tym błędzie sędziego w polu karnym gości zakotłowało się ale niestety nie padła bramka.
  • 18' Hamalainen główką skierował piłkę do bramki goool! Ale co to jeszcze Malarz i obrońcy reklamują, że nie ma bramki. Ale sędzia orzeka, że piłka przekroczyła linię bramkową kiedy bramkarz gości wybił ją na środek pola karnego. Wynik dla 1:0!
  • 15' Podanie do Hamalainena i zmarnowana setka Jevića, który reklamuje przytrzymywanie za koszulkę w polu karnym.
  • 13' Wznawiamy grę. Sędzia Musiał uznał, że widoczność jest na tyle dobra, by można było grać dalej.
  • 4' Dzisiejsza oprawa jest w kotle jest nad wyraz patriotyczna. Po środku krzyż Virtutti Militari, a wzdłuż trybun na górze i na dole widniej hasło \"Przewaga liczebna wroga ich nie obchodziła, Armia Poznań do końca walczyła\"... i poszły race w ruch. Jest pięknie ale sędzia został zmuszony do przerwania meczu, bo nic nie widać na boisku.
  • 4' Lovrencsics z 18 metrów posłał kozłującą piłkę w kierunku bramki Malarza. Bramkarz gości ledwo odbił piłkę, do której dopadł Hamalainen... ale tu sędzia odgwizdał spalony.
  • 2' Pawłowski lewą stroną pola karnego przy linii końca boiska podbiegł do przed pola karnego i strzelił wprost w Malarza, który nie utrzymał piłki. Teraz jest rzut rożny dla Lecha.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie!
  • 17:49 Witamy serdecznie. Przed nami mecz 11 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a błchatowskim GKS-em.

Gostomski, Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Douglas, Lovrencsics, Trałka (kpt.), Linetty, Pawłowski, Jevtić, Hamalainen
rezerwa: Kotorowski, Drewniak, Arajuuri, Henriquez, Formella, Bednarek, Keita,
trener: Maciej Skorża