K U L T U R A

Kinowe “antywalentynki”

Tych, którzy nie mają ochoty na typowe świętowanie dnia zakochanych, zapraszamy na filmowe antywalentynki. Podczas tego nietypowego, nocnego maratonu filmowego zobaczymy aż cztery filmy grozy, wśród których znajdą się dwie premiery. ENEMEF: Maraton Horrorów – Antywalentynki to specjalna coroczna tradycja wszystkich kochających kino grozy i mocne wrażenia.

Czas tuż po często przesłodzonych, różowych Walentynkach, to dobry moment na celebrowanie mrocznego antyświęta. Jak zapowiadają jego organizatorzy ciemną, kinową salę spowije gęsta, psychodeliczna atmosfera rozrywana co rusz przeraźliwym krzykiem, z wielkiego ekranu obficie poleje się krew, a wyłaniające się z otchłani upiorne demony rzucą na widzów lodowaty strach.

Wracamy po przerwie i już w piątek, 15 lutego, gramy Antywalentynkowy Maraton Horrorów z dwiema premierami – zapowiada Anna Winsz, która współorganizuje nocne maratony filmowe.

Tej wyjątkowej nocy będziemy mogli zobaczyć cztery świeże i przerażające filmy grozy, w tym dwie premiery. Będzie to Zakon Świętej Agaty twórców kultowej Piły oraz Prodigy. Opętany twórców słynnych Egzorcyzmów Emily Rose. Oprócz premier zobaczmy też szalony i krwawy film Korpo oraz hipnotyczny Endless.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 28,00 do 39,00 zł. Mamy dla Was podwójne zaproszenia do Multikina Malta i Multikina 51! Oto pytanie konkursowe:

Horrory mają swoje grono zagorzałych miłośników, a twórcy filmów grozy korzystają z coraz lepszych efektów specjalnych, o których reżyserzy pierwszych takich obrazów nawet nie mogli marzyć. Jaki film uznawany jest za pierwszy horror w historii?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na maila konkurs@lepszyPOZNAN.pl do środy (13.02) do godziny 19:00. Pamiętajcie, aby podać w mailu także swoje imię i nazwisko. Skontaktujemy się tylko ze zwycięzcami.

Na ENEMEF: Maraton Horrorów – Antywalentynki zapraszamy do Multkina Malta i  Multkina 51 w piątek 15 lutego o godzinie 22:00.

descendant march 15 raw -1153.RAF

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Zakon Świętej Agaty – najnowszy, przerażający horror twórców kultowej Piły. Młoda ciężarna kobieta poszukuje schronienia. Znajduje je w klasztorze, gdzie zakonnice oferują jej pomoc, ale wymagają przy tym bezwzględnego przestrzegania ustalonych zasad. Kobieta ma nadzieję, że odnalazła bezpieczne miejsce, doskonałe na narodziny dziecka, jednak szybko okazuje się, że domniemany azyl skrywa mroczną tajemnicę. Czy uda jej się ocalić siebie oraz swoje dziecko przed demoniczną matką przełożoną? Przejmujący, demoniczny i wstrząsający film, który nieprzerwanie trzyma w ogromnym napięciu.

Prodigy. Opętany – najnowszy film twórców przerażających Egzorcyzmów Emily Rose. 8-letni Miles wydaje się być zwyczajnym chłopcem, jednak okazuje się, że może być niebezpieczny i zagrażać swojej rodzinie. Jego matka jest zaniepokojona dziwnym zachowaniem syna i podejrzewa, że winne temu są nadprzyrodzone, złe moce. Aby obronić syna i znaleźć źródło jego opętania, kobieta musi sięgnąć do przeszłości. Czego się dowie i czy uda jej się ocalić Milesa? Tajemniczy i klimatyczny film przyprawiający widzów o dreszcze i przyspieszony puls.

descendant march 15 raw -1485.RAF

Korpo – ostre kino dostarczające mocnych wrażeń, które niesie ze sobą przesłanie. W korporacji prawniczej zostaje ogłoszona kwarantanna z powodu epidemii nietypowego wirusa pozbawiającego ludzi wszelkich zahamowań i wyzwalającego najbardziej prymitywne instynkty. Derek, który został niesłusznie pozbawiony swojej posady postanawia wykorzystać sytuację chaosu i wszcząć prywatną wojnę z przełożonymi. Szalona i krwawa batalia w szklanym biurowcu, pełna zwrotów akcji i czarnego humoru.

Endless – niezwykle oryginalny, trzymający w napięciu horror, w którym główne role odgrywają sami twórcy. Dwaj bracia po 10 latach od ucieczki z sekty dostają tajemnicze nagranie od dawnej przyjaciółki. Od tego momentu ich nowe spokojne życie ulega zmianie. Wracają do starego domu, aby zamknąć pewien rozdział ich życia. Tam stają się świadkami przedziwnych zdarzeń, które uświadamiają im, że pozornie niedorzeczne wierzenia członków sekty są bardziej realne niż mogli sobie wyobrazić. Zaskakujący, emocjonujący i hipnotyczny horror wykraczający poza swój gatunek.

Użyte w artykule zdjęcia: MGM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz