POZnań

Kieł Ninio zostanie spalony!

19. urodziny Słonia Ninio  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Musimy wspólnie przeciwdziałać unicestwieniu światowego dziedzictwa przyrodniczego. Każdy z nas każdego dnia ma realny wpływ na to, co dzieje się z Naturą i może spowolnić proces zagłady.

Po niedawnej operacji słonia Ninio pozostał cios, który zostanie spalony w niedzielę 1.09 o godz 12:30 na łące przy Wiosce Afrykańskiej w Nowym Zoo. Oprawę muzyczną zapewnizespół DRUMMUNICATION.

Oprócz tego odbędę się prelekcje w sali konferencyjnej w słoniarni:

13:45-14:00 – Zoo współczesne czyli misja i nadzieja na ocalenie – Remigiusz Koziński, kierownik Działu Edukacji
14:00-14:15 – Selfie, które zabija i inne grzechy wobec gatunków zagrożonych wyginięciem – “Animalus” Maciej Bielak
14:15-14:30 – Nie jestem głuchy na krzywdę słoni (prelekcja w języku migowy) – Remigiusz Koziński, kierownik Działu Edukacji
14:30-15:00 – Chomik europejski czyli jak ocalić nasze dziedzictwo przyrodnicze – Urszula Eichert, Zakład Zoologii Systematycznej UAM

Opowiemy Wam jak przeciwdziałać unicestwieniu światowego dziedzictwa przyrodniczego, a protestując przeciwko mordowaniu słoni dla kości słoniowej spalimy cios naszego słonia Ninio.

Płonące lasy Amazonii i Syberii może pomóc ugasić Wasze codzienne zaangażowanie – od segregacji śmieci i zmniejszenie użycia plastiku po ograniczenie ilości mięsa w diecie, walkę z fermami futrzarskimi, nie chodzenie do cyrku z udziałem zwierząt oraz uczenie dzieci szacunku do Życia.

Postaramy się dać Wam odrobinę wsparcia i wiedzy co możemy zrobić. Wpływ na środowisko jest udziałem każdego z nas.

Zapraszamy

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz