Sport

Kibice dla Jaśka!

Lech Poznań - Zagłebie Lubin - Stadion Miejski 21/04.2013 r. - Jasmin Burić  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Barw Lecha broni od ponad 8 lat. Pierwsze próby, zdobycia paszportu zakończyły się odrzuceniem wniosku. Jasmin Burić jednak się nie poddaje i na początku 2016 roku ponownie złożył stosowne dokumenty. Z pomocą przyszli kibice, którzy za pomocą mediów społecznościowych rozpoczęli akcję #paszportdlaJasia, której celem jest wsparcie starań poznańskiego o otrzymanie polskiego obywatelstwa.

Jestem z tego dumny, że kibice normalni ludzie walczą o mnie, o obywatelstwo. To znaczy, że nie mam teraz nic wspólnego z piłką, to znaczy, że mnie doceniają jako człowieka. I chciałbym im teraz za to podziękować. – mówił wyraźnie poruszony Jasmin Burić.

Według przepisów Ekstraklasy na boisku może przebywać jednocześnie tylko dwóch zawodników spoza Unii Europejskiej. W poznańskim klubie jest trzech zawodników, których w Lechu jest trzech – Jasmin Burić, Aziz Tetteh i Volodymyr Kostevych.

To są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Tutaj cierpliwie czekamy na to co się wydarzy. Wiemy, że Jaśmin wszelkie wymogi spełnił – mówi Piotr Rutkowski, wiceprezes Zarządu klubu Lech Poznań.

Sympatyczny Bośniak przyszedł do Lecha w 2008 roku. Między słupkami pierwszej drużyny stanął w 2009 roku trenerem poznaniaków został Jacek Zieliński. W sumie rozegrał już dla Kolejorza 116 meczów. Z poznańskim klubem zdobył dwa Mistrzostwa Polski i dwa Superpuchary.

KKS Lech 3:1 Manchester City - Liga Europejska - Poznań 2010.11.04

Użyte w artykule zdjęcia: Paweł Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz