K U L T U R A

Kayah świętowała 20 lat płyty “Kamień”

Kayah (15.11.2015) Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UM Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga
Koncert z okazji 20-lecia albumu "Kamień".

15 listopada w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego wystąpiła Kayah, która zaprezentowała przed poznańską publicznością materiał z pierwszej, przez niektórych uważanej za kultową, płyty pt. „Kamień”!

Płyta “Kamień” to wyjątkowy album w dyskografii Kayah. W 1995 roku, w nagraniu jej albumu wzięli udział: Krzysztof Pszona, Filip Sojka, Jose Tores, Artur Affek, Krzysztof Herdzin, Michał Urbaniak i Marek Podkowa. Płyta została bardzo dobrze przyjęta, sprzedano ją w nakładzie 60 tysięcy egzemplarzy. Największymi przebojami z krążka stały się utwory: “Fleciki”, “Ja chcę ciebie”, “Jestem kamieniem” i “Santana” .

To wyjątkowa płyta dla bardzo wielu osób, fani Kayah często o niej mówią, wspominają i jest im szczególnie bliska.

Teraz, 20 lat później, nadszedł czas na zmierzenie się z przeszłością, ponowne zinterpretowanie utworów napisanych przez artystkę na początku kariery i odświeżenie brzmień, które spowodowały, że Kayah stała się rozpoznawalną piosenkarką i pozyskała rzeszę wiernych fanów.

Szykujemy niespodziankę dla moich najwierniejszych fanów, którzy już od 20 lat, nieprzerwanie są przy mnie. W listopadzie tego roku, dokładnie 20 lat po wydaniu płyty KAMIEŃ ruszymy w wielką trasę koncertową, odwiedzimy kilkanaście miast i zagramy te utwory, które sprawiły że jesteśmy razem tyle lat…” – napisała wokalistka na swoim profilu na Facebooku.

Formalnie pierwszą płytą Kayah był album zatytułowany “Kayah” (1988), ale wokalistka dystansuje się od tej płyty, a po latach przyznała nawet, że wykupiła cały nakład i go zniszczyła. Dlatego album “Kamień” uważa za swój właściwy debiut.

Setlista:
1. Cogito
2. Deszcz
3. Niebo
4. Będę
5. Fleciki
6. Smutna kobieta
7. Santana
8. Liść
———-
9. Większy apetyt
10. Córeczka
11. Ja chcę ciebie
12. Anioł
13. Serce
———-
14. Kamień
BIS: Na balkonie w Weronie

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


 • Dziennikarz Świder to kompletny dyletant. Albo nie był na koncercie, albo setlistę spisał z roboczych skrawków rozrzuconych na scenie, czy co. Była inna. Oto ona:

  1. Intro (z ELEMENTAMI Cogito Ergo Non Sum) / NAWET deszcz
  2. POD TYM SAMYM NIEBEM
  3. TAM będę
  4. Fleciki (pierwszy poprawnie spisany tytuł…)
  5. Smutna kobieta
  6. Santana
  7. JAK liść

  8. Większy apetyt
  9. CóreczkO
  10. Ja chcę ciebie
  11. CIEŃ ANIOŁA STRÓŻA
  12. KOŁYSANA DLA serca
  13. JESTEM KAMIENIEM

  bis
  Na balkonie w Weronie
  Za późno

  Zgroza ze stanem polskiego dziennikarstwa….

 • Setlista została sfotografowana przed koncertem, więc można było uznać, że artyści będą się jej trzymać.