POZnań

Kastet w bagażu

Straż Graniczna - Ławica  Foto: videofoto24.pl / materiały Straży Granicznej

Na koniec roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zostali poinformowani przez pracownika Straży Ochrony Lotniska, iż jeden z podróżnych na pokład samolotu zamierzał wnieść w bagażu podręcznym kastet.   

Posiadaczem kastetu okazał się 22-letni obywatel Ukrainy, który udawał się samolotem do Dublina. Mężczyzna oświadczył, że kastet oraz walizka, w której się znajdował, należy do jego kolegi. Przedmiot został zatrzymany, ponieważ mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia na jego posiadanie i wywóz poza granice naszego kraju.

Po sporządzeniu dokumentacji procesowej pasażerowi zezwolono na kontynuowanie  podróży. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy.

Warto zapamiętać!

Kastet zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 4a ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji  nosi znamiona broni białej i należy mieć stosowne zezwolenie na jego posiadanie i wywóz poza granice Polski. W innym przypadku można liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Użyte w artykule zdjęcia: videofoto24.pl / materiały Straży Granicznej

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz