Aglomeracja

Kaskadowe pomiary prędkości w weekend

Policja / policjant / radiowóz  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Ferie dobiegają końca i wszyscy, którzy wyjechali gdzieś wypocząć wracać będą w najbliższy weekend do domów. Policjanci spodziewając się większego ruchu na naszych drogach będą starali się zapewnić bezpieczeństwo. Służyć temu mają m. in. kaskadowe pomiary prędkości.

Oznacza to, że na stosunkowo niewielkim odcinku trasy, będziemy mogli spotkać kilka patroli – wyjaśnia Maciej Święcichowski z poznańskiej Policji – jeżeli zdarzy się nam przekroczyć dozwoloną prędkość lub popełnić inne wykroczenie, a pierwsza kontrola i ewentualny mandat niczego nie zmienią, to kierowca musi liczyć się z kolejnymi kontrolami i punktami karnymi.

Przez trzy dni najbliższego weekendu w całej Wielkopolsce drogi patrolować będzie niemal 1.200 policjantów ruchu drogowego. Jak sami podkreślają bezpieczna droga do domu w dużej mierze zależy jednak od samych kierowców.

Policjanci przypominają również, że podróżując w warunkach zimowych, powinniśmy wziąć pod uwagę zmienną sytuacją na drogach. Pośpiech, zmęczenie, nadmierna prędkość to czynniki sprzyjające wypadkom.

Nawet największa liczba funkcjonariuszy i policyjnych kontroli nie zastąpi rozsądnego i świadomego kierowcy, myślącego o swoim bezpieczeństwie i pozostałych uczestników ruchu drogowego – dodaje Maciej Święcichowski.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz