K U L T U R A

Kasia Lins wystąpi na Plaży Wilda

Cydr Lubelski: Spragnieni lata - Kasia Lins - Poznań 11.08.2018  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Cydr Lubelski: Spragnieni lata - Kasia Lins - Poznań 11.08.2018 r.

Kasia Lins wystąpi na Eco Village Plaża Wilda w sobotę, 18 września o godzinie 20:00.

Wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów w 2018 roku wydała długogrający album Wiersz Ostatni, który został bardzo dobrze odebrany przez krytyków i słuchaczy.

Ostatni album “Moja wina” wydany w 2020 to zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. Moja wina w sposób rytualny, wykorzystując niekiedy liturgiczny dialekt, obserwuje manię kultu, dzieli się wątpliwościami, snuję opowieść o mocach i słabościach. Moja wina to odurzająca warstwa instrumentalna, wsparta niepokojącymi wokalizami i chórami. Mszalny charakter muzyki toczy walkę ze świeckim wydźwiękiem treści. Artystka w 2020 roku opublikowała w internecie live show “Czego dusza pragnie”. Materiał zdobył świetne recenzje i został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i dziennikarzy. Pierwsze tego typu wydarzenie koncertowo-teatralno-filmowe to audiowizualne doświadczenie, świeże podejście do komunikacji z widzami i formy, jaką może przybrać koncert grany na żywo.

Kasia Lins była wielokrotnie nominowana do nagrody Fryderyki w kategorii Album Roku Pop Alternatywny oraz Autor Roku. W 2020 została laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Otrzymała także nominację do Nagrody Kulturalnej Onetu i Miasta Kraków – O! Lśnienia 2021.
Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój.

Kasia Lins

Eco Village na Plaży Wilda
sobota, 18 września, godzina 20:00

Wejście bezpłatne

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz