K U L T U R A

PTT – Kurka wodna albo urojenie

PTT - Kurka Wodna albo urojenie  Foto: materiały prasowe / Andrzej Grabowski

Spektakl „Kurka Wodna albo urojenie” w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej będzie można obejrzeć w siedzibie Polskiego Teatru Tańca w sobotę, 18 września o godzinie 19:00.

Spektakl balansuje na granicy fabuły i Czystej Formy. Opowieść oparta jest na motywach dramatów Witkacego “Kurka Wodna”, „Matka” , „Tumor Mózgowicz” i „Bellatrix”.

Motywem przewodnim spektaklu stają się spełnienia i niespełnienia młodego artysty, który starając się wyzwolić od rozchwianych relacji osobistych i rodzinnych nie znajduje nic oprócz opresji i nudy, przerywanej krótkimi chwilami upojenia, i poczucia, że „wszystko to już raz było, tylko trochę inaczej”. 

Spektakl zatrzymuje się na granicy jawy i snu  – i nie wiadomo, czy każda z postaci, które spotyka Edgar, istnieje faktycznie czy jest jedynie fantazmatem wyobraźni.  Czerpie też z konwencji telewizyjnego reality show – nic, co się wydarza, nie jest do końca realne – nawet śmierć, która tej samej postaci może przytrafić się wielokrotnie.

W inscenizacji występuje wybitny aktor teatralny i filmowy Adam Ferency, który z Iwoną Pasińską spotkał się już wcześniej, podczas pracy nad projektem „Noce i dnie” w reżyserii Mikołaja Mikołajczyka, przygotowanym we współpracy z zespołem śpiewaczym „Wrzos” z Zakrzewa.

Kurka wodna albo urojenie

Polski Teatr Tańca
sobota, 18 września, godzina 19:00

Bilety w cenie 20 zł

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Andrzej Grabowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz