Lifestyle

Karta kredytowa i smartfon?

Karta kredytowa  Foto: sxc

Karta kredytowa Foto: sxcPozornie karta kredytowa i smartfon nie mają wiele wspólnego ze sobą oprócz tego, że używając smartfonów płacimy za zakupy w internecie. Ale jak jeszcze można użyć tych dwóch rzeczy jeszcze inaczej?

Amerykańska firma Hammacher Schlemmer postanowiła dostarczyć klientom czytnik kart kredytowych podłączany do naszego smartfona. Urządzenie ma zapewniać możliwość zatwierdzenia płatności kartą kredytową. Jest ono szczególne dedykowane profesjonalistom, którzy często muszą przyjmować gotówkę, a dzięki temu urządzeniu mogliby tylko zeskanować kartę klienta i obciążyć jego rachunek. Zgodnie z informacją system obsługuje większość kart kredytowych.

Producent informuje że połączenie urządzeń realizowane jest za pomocą gniazda słuchawek (jack 3,5 mm) oraz przy użyciu darmowej aplikacji. Całość transakcji łącznie ze skanowaniem karty jest szyfrowane. Czytnik kompatybilny jest ze smartfonami iPhone, iPod Touch, Blackberry oraz telefonami z systemem Android.

Czytnik kart kredytowych kosztuje $99.95 z załączonym twardym etui. Co ciekawe producent udziela na urządzenie dożywotniej gwarancji i jak informuje “jeżeli urządzenie cię zawiedzie z jakichkolwiek przyczyn, możesz je oddać żądając wymiany albo zwrotu gotówki”.

Wymiary urządzenia to długość: 63,5mm, szerokość: 44,45mm, głębokość: 31,75mm.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz