K U L T U R A

Karolina Korwin Piotrowska tym razem o filmach

Karolina Korwin Piotrowska  Foto: onet

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych polskich dziennikarek, Karolina Korwin Piotrowska wydała niedawno książkę pt. “Krótka książka o miłości”. Z tej właśnie okazji publicystka odwiedzi poznański empik, by opowiedzieć o kulisach powstania wydawnictwa.

W książce „Krótka książka o miłości” dziennikarka subiektywnie prezentuje filmy z własnej kolekcji. Autorka stworzyła listę kilkudziesięciu filmów, które w jakiś sposób odcisnęły na niej swoje piętno. Znajdziemy tam arcydzieła światowego kina, ale też komedie i mało znane, niszowe produkcje. Na tej liście każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

„To jest moja najbardziej intymna książka” – wyznaje dziennikarka. „Bo jeżeli masz napisać książkę, która ma zdefiniować Ciebie i całe twoje życie, już nie takie krótkie, i ma to być opowiedziane przez filmy, które obejrzałaś, to musi być bardzo subiektywny wybór. Wydawca mówi: Boże, wow, wow, nikt tak nie napisał o filmach. Albo mnie więc schlastają, albo pokochają, bo to jest moje.”

Autorka oprowadza czytelników po świecie filmu i podpowiada, którym warto poświęcić kilka godzin z zabieganego życia. Jest to swego rodzaju przewodnik dla każdego fana kina, który przed obejrzeniem filmu chciałby znać odpowiedź, czy warto?

16 kwietnia w poznańskim salonie Empik Plac Wolności odbędzie się spotkanie z autorką. Zapraszamy już o godz. 16.

Karolina Korwin-Piotrowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz